[odwołany] Apteka |

Grupa początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum. Wyrosła ponad swoje założenia, stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz i zmian personalnych zespół wydał kilka krążków („Synteza”, „AAA…”, „Big Noise”, „Narkotyki”, „Live’92”, „Urojone całe miasto”, „Menda”, „Spirala”) i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych.

Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo.  Cytując lidera grupy – Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego, można bliżej poznać przesłanie formacji: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema (…)”. Za tym, co dzieje się z zespołem Kodyma dalej, nie nadąża chyba nawet on sam. Są, grają, koncertują. Niby nie wiadomo dokładnie, co i jak, ale wiadomo, że Jędrzej znajdzie właściwą pigułkę muzyczną na każdą okazję.

Apteka – strona internetowa
Apteka – Facebook

KONKRETbanda (support)
Formacja założona przez czterech gdyńskich muzyków związanych z undergroundem Osady Muzycznej i Osady Kolejowej w Gdyni. Potężne uderzenie, tożsame z Sonic Youth i z Fugazi, łączy się z najlepszymi tradycjami Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.
LamaDżo i Tomek Hinz – drums, voc
Marcin Tomal – bass
Fryzjerowiec – guit, voc
Grzegorz Baran – voc