Blade Loki |

W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album „Młodzież olewa”, zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Odjazdy 95′, po którym prasa muzyczna pisała: „Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół”. Pod koniec 1995 roku redaktorzy pisma „BRUM” okrzyknęli zespół III-m debiutem roku, obok Liroya i Justyny Steczkowskiej. Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, jeden z utworów („Manifest”) znalazł się na składance „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”, a dwa – „Co się stało” i „System” ukazały się na składance w USA. W tym też czasie do Bladych doszła sekcja dęta (trąbka i puzon). W marcu 2000 roku zespół nagrał i wydał nakładem S.P. Records kolejną płytę zatytułowaną „Blada Płyta”. Singlem promującym wydawnictwo, do którego powstał również teledysk, został utwór „Pali się”.

Kolejny album zespołu – „Psy i Koty”, ukazał się w 2002 roku. Płyta znalazła się również w sprzedaży na Słowacji i w Czechach za sprawą Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki wystąpiły na Przystanku Woodstock. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. „Przystanek Woodstock – Najgłośniejszy Film Polski”. Pod koniec 2002 roku zespół nakręcił teledysk do utworu „Tajemnicza Pani” dla TV Wrocław. W 2003 roku kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji. 27 marca 2006 ukazał się kolejny krążek zespołu Blade Loki pt. „… no pasaran”. Materiał został zrealizowany we Wrocławiu w studiu „TOWER” pod czujnym uchem Romana Felczyńskiego, jak i całego zespołu. Płytę promował utwór „No pasaran”, do tego też kawałku powstał teledysk autorstwa Dariusza Szermanowicza. Zespół zaraz po premierze płyty wystąpił w popularnym programie Kuba Wojewódzki Show. Jeszcze w 2006 roku nakładem S.P Records ukazała się składanka „Bez Obciachu”, na której znalazł się tytułowy utwór Bladych z najnowszej płyty. Lata 2006 i 2007 obfitowały w koncerty po całej Polsce, bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Blade Loki zagrały również koncerty w Czechach i Niemczech.

2008 rok upłynął pod znakiem pracy nad nowym materiałem na piaty już krążek wrocławskiej grupy. Zespół znacznie ograniczył koncertowanie, skupiając się na tworzeniu nowych aranżacji, ale zachowując dotychczasową stylistykę. We wrześniu 2009 roku, po ponad dziesięcioletniej przygodzie z graniem, zespół opuściła wokalistka Agata Polic. Na jej miejsce pojawił się świeży głos Agnieszki „Majki” Niemczynowskiej znanej z wrocławskiej sceny alternatywnej oraz takich zespołów jak Clon czy Poison Honey. Nowa płyta zatytułowana „Torpedo Los” ukaże się w maju 2009 roku nakładem S.P. Records. Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej – skłonny do ubarwiania formuły stylami ska, reggae i hardcore, co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki. Zespół zagrał wiele koncertów w większych i mniejszych, w małych i dużych miastach.

 

Jako support wystąpi gdyńska grupa alternatywno-rockowa – The Coin.