Eska Rock Tour: Lipali, Ocean |

Jak dotąd w Eska Rock Tour udział wzięły takie zespoły jak: Hey, Happysad, Coma oraz Muchy. Tym razem w ramach wspólnej trasy koncertowej zagrają Lipali i Ocean. Zespoły te odwiedzą 15 miast w całej Polsce i przejadą specjalnie przygotowanym na trasę wielkim autobusem koncertowym blisko 4 000 km. Na trasie zespołom towarzyszyć będzie kilka ton najwyższej klasy sprzętu, który sprawi, że każdy koncert będzie niezapomnianym spektaklem audiowizualnym. Zaproszenie na trasę Lipali i Ocean jest gwarancją, że i tym razem możemy mówić o najważniejszym wydarzeniu nadchodzącej jesieni, gdyż formacje uznawane są aktualnie za jedne z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce i gromadzą na swoich koncertach prawdziwe tłumy. Trasa odbędzie się w ramach promocji najnowszych płyt wydanych przez oba zespoły: Lipali – „Trio” (marzec 2009) i Oceanu – „Cztery” (28 październik 2009), a jej przedsmakiem będzie seria kameralnych minikoncertów grupy Ocean, które odbędą się w salonach Empik w wybranych miastach Eska Rock Tour 2009.

Zespól Lipali to kolejny projekt muzyczny legendarnego wokalisty i gitarzysty Tomka „Lipy” Lipnickiego, członka legendarnego Acid Drinkers oraz lidera słynnego Illusion. W roku 2003 zespół Lipali przyjął kształt trio (Tomek „LIPA” Lipnicki – wokal, gitara, Łukasz Jeleniewski – perkusja, Adrian „QLOS” Kulik – bass, wokal), którym pozostaje do dzisiaj. Jego muzyka to oryginalne teksty połączone z niebanalnymi tekstami i dźwiękami mocnego rocka, funku i jazzu. Zespół ma na swoim koncie kilka nominacji oraz statuetkę Fryderyka w kategorii Wokalista roku, setki koncertów w całej Polsce oraz cztery własne płyty: „Li-pa-li”, „Pi”, „Bloo” i wydaną w marcu 2009 roku płytę „Trio”. Premiera najnowszego albumu zbiegła sie w czasie z jednorazowym koncertem Illusion, który we wrocławskiej Hali Ludowej zgromadził rekordową publiczność – 12 000 fanów!

Ocean to zespół, który bez natrętnej obecności w rodzimych mediach cieszy się uznaniem oraz szacunkiem najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej oraz wyjątkowo wiernych fanów. Przez osiem lat działalności zespół zagrał kilkaset koncertów, wydał 3 płyty („12″, „Coś czego nie znamy”, „Depresyjne piosenki o niczym”), co doprowadziło go do bram pierwszej ligi polskiej sceny rockowej. W październiku tego roku pojawi się w sklepach długo oczekiwany najnowszy album zespołu nagrany w studio Polskiego Radia S4. Realizatorem nagrań był Leszek Kamiński. Obecnie zespół tworzą: Maciej Wasio (wokal), znany ze współpracy z Ziyo i Malenczukiem, Piotr „Quentin” Wojtanowski (bas), Bolek Wilczek (perkusja), występujący także w zespole Zalewskiego, i jeden z najsłynniejszych polskich gitarzystów – Michał Grymuza, współpracujący m.in. z Edytą Bartosiewicz czy Armią.