Sax Club Ucho: Dominik Bukowski/Joonatan Rautio Quartet |

DOMINIK BUKOWSKI – ur. w 1977 roku, muzyk jazzowy, wibrafonista, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003 roku zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie „Jazz Forum”. Nagrał ponad 10 płyt. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Tim Hagans (USA), Ulf Adaker (Szwecja), Brian Melvin (USA), Raivo Tafenau (Estonia) Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Janusz Strobel, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Przemek Dyakowski i inni. Koncertował w takich krajach jak: Szwecja, Izrael, Norwegia, Rosja, Finlandia, Łotwa, Estonia i Rumunia, Mołdawia i Niemcy. Jego ostatnia płyta „Projektor” znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika „Jazz Forum”. Niedawno pojawiła się nowa płyta D. Bukowskiego z udziałem m.in. Piotra Wojtasika.

JOONATAN RAUTIO – absolwent Sibelius Academy na Wydziale Jazzu. Zdobywca nagrody Fińskiego Towarzystwa Saksofonowego im. Josefa Kaartinena (1999), w 2001 roku wygrał Pekka Pöyry prize, zaś w następnym roku otrzymał tytuł „Pori Jazz Artist of the Year for 2001”. Grał z wieloma fińskimi i międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak: Jim Beard, Randy Brecker, Jon Balke, Jukkis Uotila, Lars Danielsson, Anders Jormin, Ron McClure i fińska  UMO Jazz Orchestra. Jest również liderem wielu własnych grup. Joonatan Rautio jest znany z wirtuozerii, muzycznej siły i witalności. Jego styl muzyczny jest silnie zakorzeniony w tradycji. Grając w różnych składach zawsze tworzy solidny fundament harmoniczno-rytmiczny. Brał udział w wielu nagraniach, z powodzeniem odnajdując się w różnych stylach muzycznych, często pełni rolę producenta muzycznego podczas nagrań. Joonatan Rautio jest wykładowcą saksofonu na Sibelius Academy.

PIOTR LEMAŃCZYK – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i lider. Jest laureatem Jazz Juniors 95 i 96 w Krakowie, Jazz nad Odrą 96′ we Wrocławiu oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96′, gdzie dostał „Klucz do kariery”. Jako lider nagrał cztery autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ma na swoim koncie współpracę z takimi nazwiskami jak: Dave Kikoski USA, Brian Melvin USA, Avishai Cohen USA, Tyler Hornby Kanada, Jakob Dinesen Dania, Ulf Adaker Szwecja, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Piotr Wojtasik, Jarosław Śmietana, Adam Pierończyk i innymi. Koncertował w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Rumunii, Estonii, Szwecji, Mołdawii, Łotwie, Belgii, Finlandii, Rosji, Słowacji, Francji.

VILLE PYNSSI – ur. w 1978 roku, pomimo młodego wieku uznany za jednego z najlepszych perkusistów w Finlandii. Pochodzi z miasta Kokkola, jest absolwentem Sibelius Academy w Helsinkach. W latach 2005-2006 studiował na paryskiej Conservatoire National Superiour De La Music. Ville jest znany jako zdolny, wszechstronny muzyk, stąd jego duża popularność w Finlandii. Występował na całym świecie z takimi artystami i zespołami jak: Phil Markowitz, Rick Margitza, Severi Pyysalo, Jukka Perko, Jarmo Savolainen, Sakari Kukko, Jukka Tolonen, UMO, M.B.O i innymi.