Koncert charytatywny dla Rozalki Brylewskiej vol. II: CO, drewnofromlas, Tetrix, Regulacja |

Zagrają:

drewnofromlas

Jeden wyraz pisany małymi literami, z akcentem na przedostatnią sylabę… Hasło z krzyżówki? Nie! Pięcioosobowy zespół drewnofromlas pochodzi z Trójmiasta i właśnie wydał debiutancką płytę pt. (tu wpisz tytuł). Na albumie znalazło się 12 utworów, które są podsumowaniem działalności grupy w składzie: aga (głos), milo (gitara/space echo), orz (bas), jay (perkusja), mruslee (dub/fx). Styl dfl jest zupełnie unikatowy na polskiej scenie muzycznej. Zespół wyróżnia bezkompromisowe podejście do tworzenia muzyki oraz do jej wydawania. Prace nad płytą (tu wpisz tytuł) rozpoczęły się w 2010 roku, a muzycy tak opisują proces jej powstawania: W stworzonym przez milo studio nagraliśmy ścieżki, które potem samodzielnie miksowaliśmy i produkowaliśmy, by ostateczny efekt pokrywał się z wizją każdego z nas. Zaakceptowane wersje miksów, po testowym przesłuchaniu w niejednym samochodzie wysłaliśmy do masteringu Marcinowi Cichemu (plagaudiomastering/skalpel). Rozmowy ze znajomymi muzykami, jadącymi na tym samym wózku, skłoniły nas do decyzji o samodzielnym wydaniu płyty. Tu padł pomysł na akcję finansowania społecznościowego. Dzięki tej akcji wydawnictwo jest dostępne na CD, kasecie magnetofonowej oraz na 12sto calowym winylu. Uwierzyliśmy w to, że zebranie środków na tłoczenie debiutu jest realne. Cała akcja udała się znakomicie, mimo że na co dzień nie zajmujemy się marketingiem. Ktoś to trafnie skwitował: „macie świetnych znajomych!” i to jest cała prawda o tym sukcesie. Oficjalna premiera płyty w wersji elektronicznej miała miejsce 7 stycznia 2013 na profilu bandcamp, który umożliwia zakup/odsłuch debiutanckiego album drewnofromlas – (tu wpisz tytuł).

Ważną warstwą dfl są tekst agi_tre – osobiste, napisane jej charakterystycznym szyfrem, do którego każdy musi znaleźć klucz. Brzmienie zespołu, choć oparte na żywych elektro-akustycznych instrumentach, nosi w sobie silny pierwiastek klubowy, a muzycy nie kryją swych fascynacji muzyką elektroniczną i kulturą basową. Charakterystyczne dla brzmienia zespołu przymiotniki to przestrzenność, hipnotyczność, rytmiczność, melodyjność. Na pytanie: „jaką gracie muzykę?” sami odpowiadają: „taką, która nam samym się podoba, którą się przyjemnie gra. Można sobie posłuchać słów, można sobie potańczyć, potupać nóżką, usiąść na kanapie i pomarzyć, bujającą”. Zespół stroni od wyraźnych klasyfikacji pozwalając swojej muzyce toczyć się swobodnie, co nadaje jej indywidualny charakter. Aktualnie dfl planuje serię koncertów promujących debiutanckie wydawnictwo.

Strona internetowa: http://www.dfl.art.pl/
Bandcamp: http://drewnofromlas.bandcamp.com/
Facebook: https://www.facebook.com/pages/dfl-drewnofromlas/19881558348805Tetrix

Tetrix

Projekt dwóch muzyków z Gdyni. Tworzy go LamaDżo oraz GB. „Zespół” związany jest z gdyńską Osadą Muzyczną, bytującą na zapomnianych terenach polskich kolei, gdzie nagrano i skomponowano całkiem niedawno utwory demo pod postacią epki „Pig House” oraz parę singli, czekających na pierwszy pełnometrażowy krążek. Tetrix to połączenie, prostego, gitarowego grania z elektroniką wypuszczoną wprost z komputera, przedstawioną jako synteza hałaśliwych dźwięków z podkładami perkusyjnymi. Tak zwany „rokendrol XXI wieku”? Zapraszamy na koncerty.

Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=M5U8qMTDPTQ&feature=youtu.be

Regulacja

Zespół powstał w 2009 roku. W listopadzie 2010 roku nagrał dwa studyjne utwory, co otworzyło nowy etap w graniu. Muzyka, którą tworzy jest wypadkową doświadczeń i zainteresowań każdego z członków grupy. Ostatecznie łączy się w pozytywne brzmienie reggae z elementami dance hall, dub i ska. Ośmiu muzyków, osiem różnych osobowości, jeden cel… „pozytywny przekaz”.

Facebook: https://www.facebook.com/regulacja?fref=ts
Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=xlRJgpWwTCM

CO

Zespół pieśni bez tańca, raczej do wódy, nie do różańca. Hardcore-jass z elementami bzdury, wszystko polane wysoko procentowym sosem. Zespół wywodzi się z Gdyni ze stajni Osady Muzycznej i ma na koncie serie spektakularnych porażek. „Po przegadaniu sprawy i samooceny talentów muzycznych doszliśmy do wniosku, że będziemy grać muzykę punk”.

Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=puHqN9q5zBA https://soundcloud.com/czad-co

Zapraszamy!

Weźcie ze sobą pełne portfele.

Tym razem zysk na konto fundacji będzie jedynie z wejściówek oraz puszki.

Wstęp: 10 zł