THE BILL, Carnage |

The Bill powstał w 1987 roku. W 1991 nagrał pierwsze utwory „Wolność”, „Wisła”, „Piosenka dla żołnierza”. Utwór „Wolność” stał się numerem jeden rocznego podsumowania listy Radia Overground, a „Piosenka dla żołnierza” hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tę prowadził Jurek Owsiak. W tym samym czasie po raz pierwszy zagrała Jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – The Bill był jednym z pierwszych zespołów, które włączyły się w akcję. W 1992 roku na festiwalu w Jarocinie zespół wystąpił przed ok. 20 tysiącami słuchaczy i zdobył nagrodę publiczności. Po tym wydarzeniu powstała pierwsza płyta „The Biut”. Sprzedała się ona w ilości 60 tysięcy egzemplarzy, co uczyniło ją najlepiej sprzedającą się w tym czasie płytą wydaną w firmie Polton. W roku 1993 zespół skupił się na trasie koncertowej promującej świeżo wydany album. Zagrał również ponownie na festiwalu w Jarocinie, na który został zaproszony jako gość specjalny.

Siłą rozpędu, jako znany już szerokiej publiczności na terenie całej Polski, The Bill nagrał kolejne dwie płyty – „Początek Końca” oraz „Sex & Roll”. Lata 1995-2004 to okres, w którym muzyka okołopunkrockowa przestała być prezentowana przez stacje radiowe i telewizyjne. Latem 1996 roku The Bill nagrał ostatnią płytę w tamtym okresie – „Daje Wam Ogień”, która jednak nie ukazała się w sprzedaży aż do 2000 roku. Wydawcy przestali interesować się punk rockiem, a co za tym idzie również i The Bill’em. Grupa zawiesiła działalność koncertową na 5 lat, nie zaprzestała jednak do końca działalności muzycznej. Wprost przeciwnie – w tym czasie przygotowała materiał mogący zaskoczyć niejednego słuchacza dobrej muzyki. Później został on wykorzystany w trakcie nagrywanie kolejnych albumów.

Płyta „Niech Tańczą Aniołowie”, wydana w 2007 roku, została nagrana w zupełnie innym klimacie niż poprzednie wydawnictwa, a mimo to została odebrana bardzo pozytywnie – zarówno przez publiczność, jak i krytyków muzycznych. Muzyka zespołu ponownie zaistniała w mediach, przypominając o nim fanom i zdobywając nowych słuchaczy. Pojawiły się kolejne propozycje grania koncertów, wznawiania dawno wyprzedanych płyt. W tym samym roku ukazał się drugi krążek – „Lekcje Historii”, zawierający dotąd nigdzie niepublikowane utwory. Bonusem na płycie były nagrania z festiwalu w Jarocinie (z lat 1992 i 1993). Zespół zagrał koncerty na największych scenach w Polsce (m.in. w ramach trasy Punky Reggae Live). W tym okresie powstała również następna, siódma już płyta – „Historie Prawdziwe”, wydana w Lou&Rocked Boys. Od 2008 roku The Bill organizuje cykliczną imprezę „Pionkowskie Mikołajki Rockowe”, na którą zaprasza znane polskie zespoły takie jak Closterkeller, Carrion, Farben Lehre czy Sexbomba. W zeszłym roku odbyła się piąta edycja tego przedsięwzięcia. Wiosną 2013 roku grupa wydała płytę zatytułowaną „8siem” i jest w trakcie promowania tego materiału na terenie Polski.

Obecny skład The Bill to:

Kefir – voc, git
Sebek – git, voc
Gere – bass,voc
Artie – dr

Kontakt z zespołem: www.thebill.com.pl

CARNAGE (support)

Latem 2008 roku armia dzikich dżdżownic postanowiła podbić ziemię. Ich pierwszy krok wymierzony został w małą nadmorska wioskę rybacką… Gdynię! Na wołania mieszkańców odpowiedziało trzech jeźdźców Apokolapsy. Zwali się: Śmierć, Głód i.. Borek (Zaraz zgubił podkowę i musiał zostać w domu). Plan dżdżownic był prosty – rozcieńczyć piwo z woda do granic możliwości… lub niemożliwości. Zaopatrzeni jedynie w nadmiar alkoholu i mocne głowy odparli atak, a sami nazwali się Carnage.

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 18 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.