PANNY WYKLĘTE |

W ramach wydarzenia przewidziano również ogłoszenie wyników konkursu „Młodzi dla Historii” oraz wręczenie nagrody „Anioła Wolności”. Galę poprowadzi Antoni Pawlicki („Czas Honoru”).

Panny Wyklęte to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Płyta inspirowana jest losem „kobiet Wyklętych” i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Nieoficjalną patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”.

WSTĘP WOLNY!

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz w Klubie Muzycznym „Ucho” chętni, którzy chcą uczestniczyć w Gali Otwarcia i Zamknięcia Festiwalu oraz w koncercie „Panny Wyklęte” proszeni są o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres beata.slawinska@festiwalnnw. pl oraz a.falkowska@festiwalnnw.pl, z informacją w jakim wydarzeniu chcą wziąć udział tzn. Gala Otwarcia, Gala Zamknięcia, koncert „Panny Wyklęte”.