HUNTER, Ziemia Zakazana |

„Imperium” to tytuł najnowszej płyty Huntera, której premiera przewidziana jest w październiku 2013 – rok po wydaniu „Królestwa”, które właśnie otrzymało status Złotej Płyty. Jest także jego kontynuacją słowno-muzyczną. Większość materiału powstała w lecie 2012 roku podczas „królewskiej” sesji nagraniowej w leśnej stodole wiejskiej na Mazurach, ale ponieważ w międzyczasie pojawiło się też kilka nowych pomysłów muzycznych, zespół postanowił je również zarejestrować. Całość miała być z założenia kontynuacją, a jednocześnie dopełnieniem, tego, co zostało zawarte na „Królestwie”, jednak myliłby się ten, kto oczekiwałby jego powielenia. Utwory „Imperium” są bardziej rozbudowane i progresywne, a teksty nigdy jeszcze nie były mocniejsze. W końcu Królestwa czasem bywają piękne. Imperia – nigdy. Głównym przekazem płyty jest pokazanie, jak pierwsze potrafią zmienić się w drugie. Trasa koncertowa rusza 4 października. Ze specjalną oprawą wizualną i pirotechniczną, w zależności od możliwości technicznych klubów. Oprócz utworów promujących najnowsze wydawnictwo, usłyszeć będzie można najbardziej znane i lubiane kilery koncertowe z płyt poprzednich, a także kilka coverów, które Hunter postanowił włączyć do swojej setlisty po zaskakującym sukcesie Metal Project na Przystanku Woodstock, gdzie miało okazję go usłyszeć, zobaczyć i ocenić blisko pół miliona osób.

HUNTER

Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła DRAKA Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza BROOZA Sławińskiego. W 1991 roku Hunter zarejestrował w Niemczech debiutancką płytę – „Requiem”, wydaną jednak dopiero w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz GOLIASH Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja). W 1996 roku Hunter zagrał po raz pierwszy przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock. Trzy lata później skład zasilił drugi gitarzysta – Piotr PIT Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce ‚Goliasha’ dołączył do składu Konrad SAIMON Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydane własnym sumptem wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock’96 Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został klip do „Kiedy Umieram…”. Produkcja – zarówno w wersji audio, jak i video, pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. „Kiedy Umieram…” zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Trzeci album – „Medeis” – wydano w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek – Michał Jelonek. W latach 2003-2004 zespół zagrał dwa razy na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album „T.E.L.I…” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja. W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu „Fallen” oraz nagranie „Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza. Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesania, Black River). W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana „HellWood”. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu, powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek „Labirynt Fauna” oraz „Strasznik”. Rok 2011 to kolejne wydawnictwo, tym razem jubileuszowe: “HUNTER – XXV Lat Później” (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. W tym czasie dołączył na stałe do zespołu, zasilający go już od dłuższego czasu podczas koncertów, Arek LETKI Letkiewicz (instrumenty perkusyjne).

W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa – ARMAGEDDON TOUR 2012, a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagrał na SONISPHERE 2012, którego headlinerem była Metallica. Był to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po edycji rok wcześniej z Iron Maiden w roli głównej. W listopadzie 2012 odbyła się premiera nowego albumu studyjnego “Królestwo” i promująca go jesienna trasa koncertowa. Krążek w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na 3. miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży OLIS. W marcu odbędzie się druga część trasy promującej płytę. Jesienią 2013 roku planowana jest premiera drugiej części “Królestwa”. 3 sierpnia 2013 Hunter zagrał na Przystanku Woodstock dla blisko pół miliona osób. Otrzymał wówczas Złotą Płytę za album “Królestwo”.

Skład zespołu:

Pit – gitara
Saimon – bas
Jelonek – skrzypce
Drak – gitara/wokal
Daray – perkusja
Letki – instrumenty perkusyjne

(fot. Katarzyna Muraszko)

Strona internetowa: www.hunter.art.pl
Facebook: http://www.facebook.com/HUNTER.Oficjalna.Strona.Zespolu

ZIEMIA ZAKAZANA (support)

Bezkompromisowo rock’n'roll’owo, ciężko uderzeniowo, aczkolwiek bez ofiar i strat materialnych. Ziemia Zakazana to wybuchowa mieszanka ciężkich rockowych brzmień, charyzmatycznego wokalu i nieskrępowanych schematami tekstów. Zespół tworzy cztery ogarnięte muzyczną pasją dusze. Ich muzyka pokazuje, że dzięki różnorodnym i często odległym inspiracjom można stworzyć projekt, który wręcz eksploduje świeżością oraz solidną dawką mocnego uderzenia w nowoczesnej formie. Nie ulegając modzie na obcojęzyczne śpiewanie, udowadniają, że potrafią stworzyć nietuzinkowe, dobre, mocne kompozycje i zawrzeć w nich wiele emocji, wyrażanych po polsku. Zafascynowani sceną zarażają ekstatycznym rock’n'rollem i uwalniają mnóstwo pozytywnej energii podczas koncertów.

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 33 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.