PIF PAF MUSIC FESTIVAL: TRANSSEXDISCO, CLINTWOOD |

Nadmorski festiwal nastawia się przede wszystkim na promocję młodych kapel rockowych. W otwartym konkursie internetowym między 7 a 20 października każdy internauta może wybrać młody zespół, który w czasie festiwalu będzie walczył o nagranie w studiu i o inne nagrody. W koncertowym finale zobaczymy osiem najlepszych zespołów z eliminacji. Oprócz przeglądu młodych muzyków, w tym roku podczas trwania festiwalu ruszają specjalne muzyczne panele dyskusyjne, w czasie których specjaliści z różnych dziedzin wyjaśnią, jak poradzić sobie na rynku muzycznym. Co wyróżnia Pif Paf Music Festival na festiwalowej mapie polski? Przede wszystkim jasny cel – stawianie na młodych, ambitnych i śpiewających po polsku muzyków.

Więcej o zgłoszeniach: www.pifpaffestival.pl/eliminacje

TRANSSEXDISCO

Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Zespół tworzy czterech muzyków: Damian Lange – gitara, śpiew, jak i również teksty oraz kompozycje, Krzysiek Napiórkowski – bas, Marcin Matyszewski – klawisze i Paweł Łach – perkusja. Grupa ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, m.in. jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie (2009). 10 lipca 2010 roku ukazała się debiutancka płyta TSD – „Ultrachemia”.

CLINTWOOD

Zespół powstał w maju 2012 roku. Jest wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją, by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek. Po tym jak dołączył do niego Piotrek Zalewski (EXCESSIVE MACHINE, ALTERS, RITA PAX) – świetny basista, sprawy nabrały tempa. Jego świeże podejście do muzyki w zetknięciu z doświadczeniem Posejdona (CLOSTERKELLER, ALBERT ROZENFIELD, VIRGIN, JOHN POTRTER BAND) i Zawadki (ODZIAŁ ZAMKNIĘTY, DAAB, T.LOVE, CHŁOPCY Z PLACU BRONI, JOHN POTER BAND) fajnie się miksuje. Kluczowe w tym całym bałaganie jest rozpoczęcie współpracy z CHAOS MANAGEMENT GROUP firmą która ma pod swoją opieką MYSLOVITZ, COOL KIDS OF DEATH, OSZIBARACK, TRES.B czy PUSTKI.

Skład:

Darek Boratyn – wokal, gitara
Krzysiek Zawadka – gitara
Piotrek Zalewski – bas
Piotr „Posejdon” Pawłowski – perkusja

MESSTER

Zespół Messter powstał w Elblągu na przełomie listopada i grudnia 2011 roku z inicjatywy basisty (Barthass) i byłego obecnie gitarzysty (Kuba). W tym czasie w skład wchodzili jeszcze gitarzysta (Adrian) i perkusista (Adek). Wszystko zadziało się bardzo szybko, gdyż już 3.12.11r odbyła się pierwsza próba. Od początku coverowaliśmy różne zespoły, szukaliśmy swojego stylu, staraliśmy się zainspirować i przejść do własnej twórczości. Zaczęło się od Metallici, Deep Purple, czy Acid Drinkers, graliśmy głównie dla przyjemności płynącej ze wspólnej pasji. Ostateczny kształt i kierunek nadał nam wokalista (Piter), który wstąpił do zespołu wiosną 2012 roku, a w późniejszym czasie przejął również gitarę po Kubie. Zadecydowaliśmy spróbować sił w thrash metalu, później z nutą melodeath. Oficjalnie pod nazwą Messter zespół wyszedł na światło dzienne w czerwcu 2013, kiedy zagraliśmy dwa urodzinowe koncerty, jeden z innym zespołem, drugi solo, na początku i na końcu miesiąca. Jako że od dłuższego czasu chcieliśmy wyjść z „piwnicy”, pokazać się światu, podzielić się tym, co mamy, te właśnie dwa koncerty były iskrą, która podpaliła lont.

Skład:
Piotr Barniak – wokal, gitara rytmiczna
Adrian Stępkowski – gitara solowa
Bartosz Piotrzkowski – gitara basowa
Adrian Kujawski – perkusja

KOMPLEKS MAŁEGO MIASTECZKA

Zespół z Brodnicy działający od sierpnia 2012 roku. Po pół roku spotykania się na próbach dał debiutancki koncert w brodnickim klubie „Stajnia”. W marcu wystąpił na toruńskim Katarze i odebrał przyznaną mu przez internautów Nagrodę Publiczności. W kwietniu decyzją słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia został laureatem II etapu konkursu o nagrodę Grand Prix Seven Festival w Węgorzewie i 13 lipca tam wystąpił. Również w lipcu wygrał regionalny konkurs Fonografika Young Stage w Toruniu. 14 września w Łodzi w Ogólnopolskim Finale tego konkursu wywalczył III miejsce.

Skład:
Michał Hildebrandt – wokal
Kacper Zakrzewski – gitara elektryczna
Paweł Knorps – gitara elektryczna
Marek Orłowski – gitara basowa
Witold Wierzbowski – perkusja

FAIRYTALESHOW

Zespół założony w 2011 roku w Ząbkowicach Śląskich przez czterech kumpli z podwórka: wielbiciela wiejskich krajobrazów, niepoprawnego marzyciela, wrażliwego kuglarza i Gościa uwielbiającego koszulki – remanówki. Między licznymi koncertami chłopaki studiują na wrocławskich uczelniach.

Skład:
Tomasz Grządkowski – wokal,gitara
Michał Mazur – gitara
Tomasz Grządkowski – wokal,gitara
Michał Mazur – gitara
Michał Paczkowski – perkusja
Adam Gleń – bas

OIOM

OiOM powstał w listopadzie 2012 roku. W 2013 roku zespół rozpoczął działalność koncertową wliczając udział w międzynarodowym EMERGENZA FESTIWAL 2013 gdzie dotarł do finału regionalnego i wystąpił w CK ZAMEK w Poznaniu. W chwili obecnej zespół przygotowuje materiał na debiutancki LP. Muzyka jaką gramy to połączenie rapu z gitarowymi brzmieniami określana mianem Rapcore.

Skład:
Szymon Grzymski – G-L(bas)
Mateusz Grzymski – Młody(perkusja)
Mateusz Walenczewski – Specu(wokal)
Rafał Iks – X(gitara)

THE NOIZ

Skład:
Jakub Gimiński – Perkusja, wokal
Jędrzej Żurek – Gitara, wokal
Bartosz Frankiewicz – Bas

BRAINFREEZER SOUNDSYSTEM

Zespół powstał z inicjatywy Krzysztofa „Brainfreezera” Spychały w roku 2011. W utworach „Soundsystemu” oprócz mroźnej elektroniki można usłyszeć bogate instrumentarium, od skrzypiec przez trąbkę, wiolonczelę po sekcję rytmiczną i sporą ilość zaproszonych wokalistów. Muzyka kolektywu oscyluje między takimi gatunkami jak glitch-hop, downtempo, chillout po dubstep, hip-hop, drum&bass czy jazz. Najważniejsze wydarzenia z życia zespołu – Występ na festiwalu Juwenalia Poznań 2013, jako oficjalny support Brodki – Support Jamala na poznańskim „Projekcie X” – Współpraca z zespołem Sorry Boys (oficjalny remix ich utworu pt. „The sun”) – Utwór „Halo halo” – pierwsze miejsce w notowaniu najlepszych utworów miesiąca na portalu Gorilla.fm – Występ na poznańskim festiwalu ARTenalia.

Skład:
Krzysztof Spychała- Elektronika, wokal
Urszula Pietz – Skrzypce
Maciej Kujawa- Gitara
Tomasz Orłowski- Trąbka
Łukasz Gronowski- Gitara Basowa
Michał Bocek- Perkusja
Marta Nowakowska- Wokal
Patrycja Michalczak- Wokal
Adam „Hazet” Góralski- Rap

KLINTON
Zespół Klinton powstał w czerwcu 2012 r. Jednak obecny skład zespołu ukształtował się pod koniec 2012 r. Założeniem grupy jest pisanie polskojęzycznych utworów rockowych o niebanalnych formach, łączenie tradycyjnego gitarowego brzmienia z charyzmatycznym i wiodącym wokalem. Klinton to połączenie niebanalnych brzmień piątki młodych muzyków, tworzących w pełni świadomie, z otwartą głową!

Skład:
Michał Białas – gitara
Maciej Czuchraniuk – instrumenty klawiszowe
Mariusz Oborski – wokal
Bartek Rogula – perkusja
Dominik Waszczak – bas

MNIEJSZE ZŁO

Rok 2009, garaż w Brwinowie. To tam zaczęła powstawać muzyka. To tam zapuścił swoje korzenie zespół Mniejsze Zło (wtedy Tears Of Happiness). Początki nie były łatwe. Graliśmy covery, wzorowaliśmy się na innych, szukaliśmy czegoś. Jednak przełomowy moment nastąpił jeszcze w tym samym roku. Powstały pierwsze numery. Proste, łatwe. Co dalej? Następnie pierwsze występy, koncerty. W 2011 roku dołączyłdo nas gitarzysta solowy Leon Zaporski i wniosło to za sobą diametralne zmiany w brzmieniu i sposobie grania. Przede wszystkim zaczęliśmy grać elektrycznie, a nie na akustyku jak przedtem. Wpadało wiele pomysłów, które miały w sobie już coś co brzmiało charakterystycznie dla nas. W tym samym roku odszedł klawiszowiec, współzałożyciel Mateusz Gałązka oraz perkusista Paweł Rosiński. Z klawiszy zrezygnowaliśmy całkowicie, a na perkusji zasiadł Paweł Wiśniewski co jest absolutnym strzałem w dziesiątke! To krótka historia zespołu. Jako Mniejsze Zło, w tym składzie i z tą twórczością gramy około roku.

Finaliści Hortex Rytmy Młodych (Jarocin 2013) Graliśmy w Jarocinie! Zespół ma już na koncie ponad 20 autorskich utworów. W planach mamy nagranie pierwszego longplaya.

Skład:
Damian Bartosiewicz – Gitara 1, wokal,
Leon Zaporski – Gitara 2,
Kuba Modzelewski – Bas,
Paweł Wiśniewski- Perkusja.
Załącznik: dyskusje i warsztaty

WARSZTATY HOME RECORDING
Temat spotkania: „Jak nagrywać w domowych warunkach”
Data: piątek 15.11.2013, godz. 16:00
Miejsce: Dyskusyjny Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 2.
Prowadzący: Dawid Gorgolewski.

Coraz więcej zespołów próbuje nagrywać swoją twórczość w domu. Brak profesjonalnego studia i doświadczonego realizatora dźwięku nie zawsze musi jednak oznaczać słabą jakość nagrania. W czasie warsztatów młodzi muzycy będą mogli dowiedzieć się jak najefektywniej nagrywać domowymi sposobami.

CROWDFUNDING, CZYLI JAK NAGRAĆ PŁYTĘ NIE MAJĄC PIENIĘDZY
Temat spotkania: „Jak nagrać i wydać płytę nie mając pieniędzy. Podstawy finansowania społecznościowego”
Data: sobota 16.11.2013, godz. 12:00
Miejsce: Dyskusyjny Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 2.
Uczestnicy: Przemek Corso, Drewnofromlas.

Profesjonalna wytwórnia nie jest jedyną drogą do wydania własnej płyty. Coraz większą popularnością cieszy się finansowanie społecznościowe. Mecenasem sztuki może zostać wierny fan, a także osoba, której twórczość zespołu przypadła do gustu. Wątpliwości rozwiewają oraz na pytania odpowiadają Przemek Corso z Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu oraz Drewnofromlas, zespół który wydał swoją debiutancką płytę dzięki finansowaniu społecznościowemu.


MARKETING MUZYCZNY

Temat spotkania: „Podstawy marketingu sieciowego dla zespołów muzycznych”
Data: sobota 16.11.2013, godz. 13:30
Miejsce: Dyskusyjny Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 2.
Uczestnicy: Konrad Spuła, dr Marek Chrabkowski.

Obecność w sieci to najtańsza i najskuteczniejsza forma promocji artystów. Jednak, pomimo iż niemal każdy zespół posiada własną witrynę oraz wykorzystuje media społecznościowe, działania promocyjne często pozbawione są przemyślanej strategii i konsekwencji. Brakuje również nowatorskich pomysłów, które pozwolą wyróżnić się na tle dziesiątków tysięcy artystów, walczących o zdobycie uwagi w sieci. Spotkanie poprowadzi specjalista ds. promocji w sieci, były dziennikarz i bloger – Konrad Spuła.

INTERNET CZY PŁYTA

Temat spotkania: „Sposoby dystrybucji własnej twórczości”
Data: sobota 16.11.2013, godz. 15:00
Miejsce: Dyskusyjny Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 2.
Uczestnicy: Karol Schwarz, Clintwood.

Rosnąca popularność serwisów muzycznych oferujących prawie nieograniczone możliwości przesłuchiwania muzyki, rodzi pytanie o metody dystrybuowania własnej twórczości. Konwencjonalna płyta przeciwstawiana jest nowoczesnym drogom udostępniania twórczości w sieci. W czasie tego panelu dyskusyjnego zastanowimy się nad konsekwencjami wybrania jednej z tych dróg.

BILETY:

15.11. – Muchy – 15 zł
16.11. – Transsexdisco, Clintwood – 15 zł
15-16.11. – karnet – 20 zł

Dostępne na www.eventim.pl oraz w punktach dystrybucji sieci Eventim, w tym w EMPiK-ach, Klub Ucho, Salon Muzyczny PULS