KARI |

Najnowszy krążek Kari został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Artystka, uznana przez dziennikarzy za objawienie oraz nadzieję polskiej sceny alternatywnej, przy drugim albumie postawiła na brytyjskie brzmienie i całość nagrała na Wyspach we współpracy z producentem Jonem Headleyem. Już niebawem efekty tej współpracy na żywo podziwiać będzie mogła gdyńska publiczność. Kari na scenie towarzyszyć będą muzycy z Wielkiej Brytanii, którzy dopełnią mistyczną aurę wokalistki mocnym, elektronicznym brzmieniem. Fanów Kari czeka wiele niespodzianek. Koncerty artystki to nie tylko niezapomniane doznania muzyczne, to również niesamowity spektakl wizualny. Nie inaczej będzie i tym razem – oprawą wizualną zajmie się kolektyw wooom – znany ze współpracy z jednym z najważniejszych debiutantów minionego roku – Fismollem.

Zespół wystąpi w składzie:

Kari – vocals, piano
Jon Headley – synths, vocals
Chris Headley – guitar, vocals
Callum Harvie – bass
John Pullan – drums
wooom – visuals

 

KARI (dawniej Kari Amirian) to jedna z niewielu polskich wokalistek, która tworząc muzykę pop omija stereotypową przewidywalność. Zdobyła główną nagrody magazynu HIRO 2012 oraz nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Krytycy i fani stawiają ją w jednym szeregu z artystkami takimi jak: Feist, Bat For Lashes, Lykke Li, Stina Nordenstam czy Fever Ray.

Na płycie „Wounds And Bruises” znalazło się 9 utworów, w których delikatny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków: od tribalowych beatów po elektro i odważne brzmienie lat 80. To album pełen surowych kontrastów. Współgrają tu odgłosy elektrycznych urządzeń, szlachetna harfa, elektroniczne glitche, wojownicze bębny i remixerskie loopy. Pojawiają się także eksperymenty wokalne, z których Kari znana jest podczas występów na żywo. Album i trasę sygnuje prężnie rozwijające się wydawnictwo muzyczne Nextpop Songwriter’s Label, znane z produkcji znakomitej jakościowo muzyki autorskiej, mającej moc przenoszenia w inny wymiar. Songwriterski label płytowy, oprócz Kari wydaje m.in. Fismolla i Bokkę.

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż także w trakcie imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 33 zł)

Uwaga!
Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.