SHADOWSIGHT, HECTIC, DRILLER, SAVANT, TESLA GUN |

brama: 17:00
start: 18:00

Dlaczego warto się pojawić? Shadowsight, po ponad rocznej przerwie, szykuję dla Was iście heavy-metalowy show, a zarazem reunion zespołu. Driller po raz kolejny zmasakruje Wasze uszy dźwiękami thrashu, rock&rolla i świetnej zabawy. Do wspólnego rozpętania piekła pod sceną i przyzwania kilku diabłów zaprasza nikt inny, jak Savant, a koncert otworzy debiutujący Tesla Gun (muzycy znani m.in. z Blue Jay Way, Stealera czy Mandalora).

 

SHADOWSIGHT

Zespół powstał w 2008 roku w Gdyni z inicjatywy dwóch gitarzystów (Michał ‚Ranger’ Marcinkowski i Łukasz ‚Fiefiur’ Szczepański), którzy chcieli założyć swój własny projekt heavy metalowy. Po wielu miesiącach prób i jammowania, udało się skompletować pierwszy skład. Posada wokalisty zmieniała się wielokrotnie, jednak na pierwszych dwóch kompilacjach demo zaśpiewał Łukasz. Na pewien okres stanowisko wokalisty przejął Ranger. Od lipca 2011 roku w grupie dochodzi do wielu rotacji (zespół na prawie pół roku zawiesza działalność). Do Shadowsight na kilka gościnnych występów dołączają Miłosz Gasiuk (gitara basowa) i Damian Ciupiński (perkusja, znany wtedy z formacji Mandalor). Po kilku gościnnych występach, Damian zasila szeregi Shadowsight na stałe, zostając tym samym nowym perkusistą. Stanowisko basisty obejmuję Oskar Charuta. Z inicjatywy Shadowsight powstaje cykliczny event „Clash of the Titans”, gromadzący wszelakie trójmiejskie zespoły o różnorodnym stylu grania w celu promocji trójmiejskiej sceny metalowej. Po okresie wielu udanych koncertów, zespół zapowiada przerwę na czas nieokreślony (w celu zarejestrowania pierwszej płyty długogrającej). Niestety, po dłuższym czasie, znowu ulega rozpadowi. Po ponad półtorarocznej ciszy, Shadowsight powraca jednak z nowym składem, aby raz jeszcze rozprzestrzeniać swój heavy metal. Posadę perkusisty otrzymuję Jacek Serwatko (znany wszystkim z gdańskiego Hateseed). Nowym basistą zostaje Michał Zakrzewski. Shadowsight zapowiada kolejny (drugi już) Reunion razem z masą nadchodzących koncertów i wielu niespodzianek.

Skład:
Łukasz Szczepański – wokal/gitara
Michał Marcinkowski – gitara
Jacek Serwatko – perkusja
Michał Zakrzewski – bas

Facebook: https://www.facebook.com/shadowsightpl

 

HECTIC

Historia zespołu, dzisiaj znanego jako Hectic, zaczęła się w 2008 roku, kiedy to dwójka przyjaciół postanowiła zaangażować się w projekt muzyczny i wspólnie tworzyć. Przez dwa lata kapela istniała tylko „w umysłach” jej twórców – aż do momentu pojawienia się dwóch kolejnych członków. Za prawdziwy początek działalności Hectic można uznać 26 sierpnia 2010 roku, gdy zespół zadebiutował na imprezie „Fresh Blood Metal Fest”, odbywającej się w gdyńskim Uchu. Od tamtego czasu skład zmieniał się nie tylko pod względem personalnym, ale i muzycznym. Po opuszczeniu Hectica przez dotychczasowego wokalistę, kapela zwróciła się w stronę melodic metalu. W ich rodzinnych stronach powszechnie wiadomo, że po owej zmianie kompozycje przestają być okrutnym łomotem, oferując sensowniejszą grę melodii. Był to swego rodzaju krok milowy w twórczości formacji. Rok 2013 przyniósł zespołowi wiele – zdołał on zarejestrować swój debiutancki album zatytułowany „Exist to Burn”. Wszelkie prace nad wydawnictwem dokonane zostały na przełomie sierpnia i września 2013 w studiu Sounds Great Promotion w Gdyni pod czujnym okiem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa.

Skład:
Oskar Jórczak – wokal, gitara rytmiczna
Filip Sułek – gitara prowadząca
Kacper Sarnatowicz – wokal wspierający, bas
Kacper Cygański – perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/HecticPoland

 

 

DRILLER

Polski zespół trashmetalowy założony w 2009 roku w Gdyni przez dwóch braci – Marcina (gitara, wokal) i Wojtka (bas, wokal) Andrzejewskich. Po nagraniu pierwszego demo – „Hell Trucker” w 2010 roku, doszło do pewnych zmian personalnych. Grupa grała, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, z polskimi oraz fińskimi zespołami metalowymi (Furia, Trauma, Bloodthirst, Profane Omen or Bob Malmstöm). Drillerowi udało się stać jednym z najszybszych i najbardziej agresywnych polskich formacji trashmetalowych. W lutym 2013 roku grupa skończyła prace nad nowym albumem – „All Shall Burn”, który został wydany miesiąc później.

Skład:
Marcin – guitar, voc
Wojtas – voc, bass
Bartek – guitar

Facebook: https://www.facebook.com/driller.poland

 

SAVANT

Trójmiejska grupa, grająca mocną odmianę muzyki progresywnej. Teoretycznie zespół został założony w 2007 roku, jednak swoją aktywną działalność rozpoczął na przełomie lat 2010/2011.

Skład:
Bartuś Łokaj – gitara
Krzysztof Adam „Dyla” Dylewski – gitara, wokal
Jędrzej „Jader” Jakubowski – perkusja
Adam „Buła” Kuchto – bas

Facebook: https://www.facebook.com/Savant.Syndrome

 

WSTĘP: 10 ZŁ (BEZPOŚREDNIO PRZED IMPREZĄ)