KOMETY, Will’N'Ska, The Esthetics |

„Paso Fino” (2014) wydaje się być najbardziej dojrzałym i przemyślanym, a jednocześnie – melodyjnym (żeby nie powiedzieć przebojowym) albumem w historii zespołu. Warszawskie trio wspomaga wielu zaproszonych do nagrań muzyków sesyjnych. Na płycie słyszymy więc między innymi i sekcję dętą i kwartet smyczkowy. „Paso Fino” ukazuje się na płycie kompaktowej, zielonym i czarnym winylu, na kasecie oraz w plikach.

 

KOMETY

Warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii – Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Od tego czasu zespół nagrał sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się już debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly. O bohaterach miasta, outsiderach, nocnych wagabundach oraz o swojej samotności Lesław śpiewał, i w Partii i w Kometach, wielokrotnie. Najczęściej w przebojowy sposób. Na „Via Ardiente”, uważanej przez wielu fanów za najsmutniejszą płytę Komet, znalazły się takie evergreeny jak „Bezsenne noce” i „To samo miejsce”. Ceniona „Akcja V1” przyniosła piosenkę „Spotkajmy się pod koniec sierpnia”. Z kolei wydana w 2011 roku płyta „Luminal” zmieściła antykorporacyjną „Karolinę” i przejmującą, utrzymaną w klimatach Motown, balladę „Mogłem być tobą”.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety”, zawierającego największe przeboje zespołu. Wiele nagrań ukazało się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji. Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława – poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy.

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Komety/195679636275

 

Will’n'ska

Zespół został założony w październiku 2012 roku. Will’n'Ska oznacza energię, pozytywne emocje i miłość do rodzinnego miasta – Wilna. Grupa określa graną przez siebie muzykę jako „alternative kardan ska”, można w niej usłyszeć wszystko – od lekkich reggae rytmów do ciężkich metalowych riffow.

Skład:
Ernik (gitara) – założyciel zespołu oraz motorek
Daniel (perkusja) – fetyszysta kardanowy oraz nasz kierowca
AB! (bas) – maniak basowy oraz wątroba zespołu
Rafa (vokal,trąbka) – język zespołu

Facebook: https://www.facebook.com/WillnSka

 

The Esthetics

Świeży gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem dają całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surf popowej konwencji. Zespół 1 marca 2014 wydał debiutancką EP nakładem gdyńskiej wytwórni Music Is The Weapon.

Skład:
Iwo Sadecki
Jakub Kozak
Marta Nowaczyńska
Filip Rojek

Soundcloud: https://soundcloud.com/theesthetics
Facebook: https://www.facebook.com/theesthetics

 

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż także w trakcie imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (cena w sieci – 23 zł, wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.