MUSIC IS THE WEAPON vol. 3 |

5.03 – Start: 19:00

The Esthetics
Kiev Office
Popsysze
Plum

6.03 – Start: 19:00

Nowa Ziemia
Przed Państwem Rara
So Slow
Maria Ka
Bad Light District
Ampacity

 

Kiev Office

Grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (wok., git.). Od sześciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym, rytmicznym fundamencie (Krzysztof Wroński – perkusja, Joanna Kucharska – bas). Kiev ma za sobą ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi festiwale: Jarocin, Heineken Open’er Festival, Węgorzewo, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar. Każdy z albumów grupy jest innym slajdem na rzutniku, dokumentującym dany moment. Na albumie „Jest Taka Opcja” muzycy penetrowali rejony melodyjnego indie rocka. Na „Anton Globba” trio składało hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej, łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na „Zamenhofa” hołdowało radykalnemu Lo-Fi niczym kaszubski Ariel Pink. Na najnowszym, czwartym albumie grupy, zatytułowanym „Statek Matka”, Kiev Office powraca do swoich korzeni, do piosenek, które nie zmienią świata, ale sprawią, że poczujesz chęć twórczej destrukcji.

Skład:
Michał Miegoń – wokal, gitara
Joanna Kucharska – wokal, bass
Krzysztof Wroński – perkusja

 

Przed Państwem Rara

Solowy projekt Rafała Skoniecznego, który rozpoczął się po zawieszeniu działalności Hotelu Kosmos i WECK – dwóch zespołów, w których grał na gitarze i śpiewał. Po przeprowadzce do Gdańska, w końcu znalazł czas, by zapuścić się w podróż w akustyczne rejony. Nie interesują go sława ani pieniądze. Tym, co go interesuje jest pusty wszechświat.

Bad Light District

Projekt powołany do życia przez Michała Smolickiego, perkusistę New York Crasnals. Obecnie promowany album „Science Of Dreams” jest trzecim w dorobku grupy i jednocześnie pierwszym nagranym w poszerzonym, pięcioosobowym składzie. Zespół prezentuje na nim nowe, w pełni dojrzałe brzmienie, w którym słychać liczne odniesienia do psychodelii i nowofalowych korzeni, tak charakterystycznych dla debiutanckiego albumu „Simplifications” (2009, Ampersand Records).

Pierwszy album, który ukazał się jako solowy projekt Michała, był zarejestrowany przy gościnnym udziale wokalnym kolegów z macierzystej grupy. Płyta „Simplifications” stała się sporym zaskoczeniem i szybko zdobyła uznanie prasy. Z marszu trafiła na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych, a singlowy „Street Of Frozen Phantoms” wylądował na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Kolejnym punktem w dyskografii zespołu był album „Nothing Serious” zrealizowany pod czujnym uchem Michała Kupicza i wydany w 2012 roku nakładem krakowskiej Radiofonii. „Science Of Dreams” ukazała się w grudniu 2014 roku w katalogu labelu Music Is The Weapon. Wydawnictwo zapowiada singiel „Table Leg”. Bad Light District koncertuje w całym kraju, był także gościem festiwali (m.in. Green Zoo Festival, Feel’On, OFF Plus Camera) i grał u boku m.in. The Futureheads, Pauli i Karola, Indigo Tree czy Babu Króla.

Skład:
Michał Smolicki – gitara, wokal
Jacek Dąbrowski – klawisz
Łukasz Lembas – bas
Maciej Kozłowski – gitara
Maciej Pietrzyk – perkusja

 

Popsysze

W roku 2007 powstaje duet Popsysze. Tworzą go: gitarzysta i wokalista Jarosław Marciszewski oraz perkusista Jakub Świątek. Pod koniec 2008 roku do duetu dołącza basista Sławomir Draczyński. Stylistycznie zespołowi najbliżej do klasycznego, surowego grania na gitarę, bębny, bas i wokal. Trójmiejskie trio czerpie czystą radość z grania, tworząc przy tym proste melodie. Ale bywa i tak, że ma ochotę wszystko zepsuć. W 2012 roku zespół wydał debiutancką płytę pt. „Popstory”, która została wydana nakładem Nasiono Records.

MARIA KA

Trio założone zimą 2013 roku w Trójmieście przez wokalistkę i pianistkę – Marię Ka, która w 2012 i 2013 roku nagrała oraz opublikowała w internecie szereg utworów w formie EPek. Chcąc przenieść swoje dźwięki ze świata wirtualnego do rzeczywistości, zaprosiła do współpracy perkusistę Pawła „Modela” Osickiego (znanego ze współpracy m.in. z Pogodno, Yeshe i Sławkiem Jaskułke) oraz gitarzystę Michała Kusza (m.in. Bielizna, Ikenga Drummers). Dźwięki MARII KA to fuzja elementów mocno brzmiącego punk-bluesa, psychodelii, nowej fali i elektroniki z polskimi, w przeważającej mierze, tekstami oraz charakterystyczną energią sceniczną dopełnioną wybuchową charyzmą liderki.

So Slow

Warszawsko-bydgoski kwintet, łączący w sobie rockową stabilność, surowość oraz zgrzytliwość z brudem, transowością, psychodelią i nieokiełznaniem. Teksty piosenek So Slow śpiewane są po polsku. Muzycy pochodzą m.in. z takich kapel undergroundowych jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń, T’ien Lai, Iron To Gold, Daymares i Cast In Iron. Materiał na pierwszą płytę realizowany był w lutym przez Michała Kupicza w CSW Zamek Ujazdowski.

Skład:
Adam Sanocki – gitara
Arek Lerch – perkusja
Łukasz Szymański – bas
Daniel Kryj – gitara
Łukasz Jędrzejczak – wokal, klawisz i sample

 

PLUM
Grupę założyli w 1999 roku bracia Rafał i Marcin Piekoszewscy. W marcu 2011 roku ukazał się, pod szyldem wytwórni Lado ABC, przełomowy w działalności grupy album pt. „Hoax”. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów, jak i krytykę. Najnowszy piąty krążek – „Emergence”, miał premierę w czerwcu 2012 roku. Plum do dziś zagrało dziesiątki koncertów w Polsce (m.in. Off Club, Off Festival, Open’er Festival Fląder Festiwal), koncerty w Czechach, Niemczech, na festiwalu Sound City Fest w Liverpoolu oraz na Primavera Sound Festival w Barcelonie.

 

Ampacity
Muzyczny kolektyw poruszający się w klimatach regresywnego rocka, z domieszką wibracji pustyni i kosmosu. W jego skład wchodzą muzycy znani z Broken Betty – Jan Galbas, Sebastian Sawicz i Piotr Paciorkowski, Wojtek Lacki z God’s Own Prototype, oraz Marek Kostecki, który uczestniczył w nagraniach i koncertach promujących pierwsze LP Broken Betty – „The Sorry Eye”. Projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest, w repertuarze składającym się z reprezentatywnych utworów „złotej ery” space rocka. Dość szybko jednak formuła ta została porzucona, a Ampacity zaczęło funkcjonować jako pełnoprawny zespół. Intensywna praca nad autorskim materiałem przynosi efekty w postaci utworów, które na nowo odkrywają brzmienia znane z wczesnych albumów Hawkwind czy Pink Floyd, przeplatając je z wpływami post i stoner rocka. Krótsze, piosenkowe aranżacje, ustępują tu miejsca monumentalnym, bogatym formom, w których nie brak również przestrzeni na swobodne improwizacje. Debiutancka płyta kapeli – „Encounter One”, ukazała się 31 marca 2013 roku nakładem Nasiono Records. Album nagrano na żywo, na tak zwaną „setkę”, w gdańskim studio Custom34. Do tej pory zespół dzielił scenę m.in. z Mouth Of The Architect oraz The Flying Eyes, zagrał także bardzo dobrze przyjęte koncerty na Off Festival 2013 w Katowicach, jak również na E-Lite Culture Festival w Niemczech.

The Esthetics
Świeży, gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem, dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surfpopowej konwencji.

 

Nowa Ziemia
Solowy projekt Artura Krychowiaka znanego z postmetalowego God’s Own Prototype. Artur przy pomocy gitary elektrycznej, całej masy efektów, loopreów i smyczka zabiera nas w ambientową podróż. Długie, przestrzenne numery wprowadzają słuchacza w trans i zostawiają na długo w magicznym świecie.

 

BILETY:
1 dzień – 15 pln
2 dzień – 20 pln
karnet – 30 pln

Dostępne wyłącznie w dniu koncertu. Brak przedsprzedaży.