OCZI CZIORNE, Maria Ka |

Oczi Cziorne to zespół założony pod koniec lat 80. i uznawany za legendę Gdańskiej Sceny Alternatywnej oraz ewenement na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała na przekór utartym schematom – jako zespół, w którym kobiety nie tylko śpiewają, ale też komponują, piszą teksty i grają na instrumentach. Przez wiele lat Oczi Cziorne występowały wyłącznie w damskim składzie, zwiedziły z koncertami wiele miast w Polsce i zagranicą. Grały na festiwalach w Opolu, Sopocie, a nawet na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Zdobyły I nagrodę jako najlepszy zespół żeński na festiwalu Miss Rock Europe ’90 w Kijowie.

Przez cały okres funkcjonowania grupy dziewczyny kilkakrotnie kończyły i na nowo rozpoczynały swoją działalność – jak to kobiety. W momentach przerw grały w innych formacjach, podróżowały, rodziły dzieci, pracowały. Przez lata kilkakrotnie zmieniał się skład zespołu, aż w pewnym momencie panie postanowiły podeprzeć się na „męskim ramieniu” i zaprosiły do współpracy panów. Współpracowały m.in. z Tomkiem Unratem, Tomkiem Sowińskim, Wojtkiem Mazolewskim, Olo Walickim, Mikołajem Trzaską, Antonim „Ziutem” Gralakiem oraz z krakowskim poetą – Marcinem Świetlickim.

W 2001 roku Oczi Cziorne nagrały swoją debiutancką płytę. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyki i słuchaczy oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii Nowa Twarz Fonografii. W listopadzie 2014 roku ukazał się drugi krążek grupy – „aoeiux”. Zamieszczone na nim piosenki zachowują charakterystyczne brzmienie zespołu. To ciągle mieszanka jazzu, swingu, elementów muzyki pop i teatralnej awangardy, to ciągle akustyczne instrumentarium i niebanalne, poetyckie teksty.

Skład:
Jowita Cieślikiewicz – fortepian, keyboard
Anna Miądowicz – flet, wokal
Maja Kisielińska – wokal
Ewa Hronowska – wokal
Maciej Jeleniewski – bas
Michał Gos – perkusja
gościnnie Irek Wojtczak – saksofony, basklarnet

Strona internetowa: http://www.oczicziorne.pl
Facebook: https://www.facebook.com/OcziCziorne

 

MARIA KA (support)
Zespół powstały zimą 2013 roku w Trójmieście, skupiający muzyków znanych ze współpracy m.in. z grupami Drekoty, Pogodno i Bielizna. Dźwięki Marii Ka to fuzja alternatywy, nowej fali, punk – bluesa, psychodelii i elektroniki. To energiczna i zaskakująca muzyka wypełniona świetnie skonstruowanymi polskimi tekstami i niebagatelną charyzmą oraz energią sceniczną liderki. Trio stanowi kontynuację solowych EP’ek internetowych Marii Ka, samodzielnie nagranych i wydanych przez artystkę w poprzednich latach. Aktualnie zespół kończy przygotowywać debiutancki album, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Skład:

Maria Ka – muzyka, wokal, synth piano bass, teksty
Michał Kusz – gitara elektryczna, elektronika
Paweł Osicki – perkusja, chórki, produkcja

Facebook: https://www.facebook.com/MariaOficjalnieKa

 

fot. Tamara Wyrzykowska

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 28 zł (Eventim) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, godz. 10:00-18:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 28 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.