(WYPRZEDANY!) FISZ EMADE TWORZYWO, Co-Sovel |

Minęły trzy lata od premiery albumu „Zwierze bez nogi“, na której Fisz i Emade przypomnieli publiczności o swojej wielkiej inspiracji muzyką hiphopową z lat 90. Przez lata przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się, by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. Dobrym tego przykładem jest najnowszy krążek braci Waglewskich – „Mamut”. Na płycie, obok utworów hiphopowych, tak charakterystycznych dla Fisza i Emade, pojawia się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensembble Terrible. Niemałym zaskoczeniem jest dla słuchaczy również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel „Pył” oraz singiel „Ślady”, które przez 6 tygodni utrzymywały się na 1. miejscu Listy Przebojów radiowej Trójki.

CO-SOVEL (support)
Zespół grający eksperymentalny pop. Swoją najnowszą płytę muzycy określają jako eklektyczny kolaż sentymentalizmu i elektronicznego chłodu. Liderka grupy, Izolda Sorenson, znana dotychczas z udziału w projektach takich jak Julia Marcell czy Drekoty, przez krytyków określana bywa poprzez wrażenie intymnego, damskiego Depeche Mode i skandynawskiej ostrości Bjork. Melodyjność piosenek grupy tworzy ciekawe połączenie z warstwą tekstową, będącą autorskim przekładem wierszy dadaistycznego, słoweńskiego poety z początku ubiegłego stulecia – Srecko Kosovela.

„Rosnące zainteresowanie zespołem pozwala sądzić, że mamy do czynienia z pewnym nowym zjawiskiem: serwowany przez Co-Sovel mezalians kultury wysokiej z muzyka rozrywkową wypada na korzyść obu, ku uciesze słuchaczy przygniecionych monumentalnością nudy, ale jednocześnie poszukujących muzyki ambitnej.”

Skład:
Izolda Sorenson – wokal, klawisze (Ex. Julia Marcell, Drekoty)
Aleks Polak – bas
Jose Manuel Alban Juarez – perkusja (Ex. Mannam, ob. Łona)

https://www.facebook.com/cosovel
https://play.spotify.com/album/0PFPkBGpEMq8lexmGoeQQN

 

Wszystkie bilety zostały wyprzedane

 





2 Odpowiedzi na “(WYPRZEDANY!) FISZ EMADE TWORZYWO, Co-Sovel”

  1. Janek Paluch

    Oddam dwa bilety na koncert.Gdańsk Osowa.Córeczka się rozchorowała.

    Odpowiedz