BRACIA FIGO FAGOT, Magister Ninja |

Ten zespół to fenomen. Początkowo istniał w tylko w TV, ale na prośby fanów nagrał płytę i zaczął grać prawdziwe koncerty. Alternatywne dico polo grupy zaczęło przyciągać na jego występy tłumy. Grupa Bracia Figo Fagot powstała we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci, tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. W skład kapeli wchodzą „Figo – Fabian Barłoś“, czyli Piotr Połać (wokal, teksty)  oraz „Fagot – Szymon Filip Barłoś“, czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku, nakładem S.P. Records, ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 11 milionów użytkowników kanału Youtube.

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli – Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot.

Trzecia studyjna płyta braterskiego duetu – Discochłosta, wydana została jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na niej suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą.

W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli -  Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te są przedsmakiem kolejnej płyty, która pojawi się na sklepowych półkach jesienią 2016 roku.

 

MAGISTER NINJA (support)

Powstali w 2008 roku w Łodzi. Ich muzyka to mieszanka muzyki rockowej z elektroniką oraz rapem. W 2010 roku udostępnili swoją debiutancką płytę pt. „Praca Magisterska”, zawierającą 11 utworów (w tym cover Mieczysława Fogga). Podczas promocji materiału zagrali wiele koncertów w całym kraju, grając u boku m.in. Apollo 440, Kazika i Kultu, H- Blockx, Macieja Maleńczuka i Psychodancing, Kamila Bednarka, Peji, T.Love, Enej, Tego Typa Mesa, Happysadu, Nagłego Ataku Spawacza, Oceanu, Grubsona, Rahima, O.S.T.R, Sokoła i Marysi Starosty, Małpy, 3ody Kru, Bob One’a, WSRH, Donguralesko, Rotten Bark i wielu innych, zarówno na imprezach rockowych, jak i hip-hopowych. Zespół miał przyjemność grać koncerty klubowe, plenery, Juwenalia czy Dni Miasta, Maraton Łódzki, a także festiwale, m.in. Hip-Hop Nysa Fest oraz Targowa Film Street & Music Festival. W 2012 roku wydał swoją drugą płytę zatytułowaną ”Raport Kryzysowy”, na której znalazł się cover utworu ”Śnił mi się rodzinny dom” autorstwa Janusza Laskowskiego. Album „Raport Kryzysowy” jest dostępny zarówno w wersji fizycznej, jak i pliku, który można bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony zespołu.

Facebook: https://www.facebook.com/MagisterNinja

 

BILETY: 40 zł (przedsprzedaż) / 43 zł (Eventim) / 50 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-17:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 43 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.