SHAI HULUD, Aporia, Raus! Of My Eyes |

Grupa założona w 1995 roku przez gitarzystę Matta Foxa bez wątpienia odcisnęła piętno na muzyce niezależnej. Klasyczne albumy – „Hearts Once Nourished with Hope and Compassion” oraz „That Within Blood Ill-Tempered” , przyniosły Shai Hulud renomę pioniera progresywnego hardcore i usytuowały w zdecydowanej awangardzie. Wydana nakładem Metal Blade Records czwarta płyta kapeli – „Reach Beyond the Sun”, tylko potwierdza niebanalny twórczy potencjał, drzemiący w czwórce muzyków. Choć hc/punk jest w twórczości Amerykanów niezaprzeczalnym rdzeniem, brzmienie zespołu zdradza liczne fascynacje metalem, a także eksperymentalnym rockiem. Shai Hulud słynie przede wszystkim z intensywnych, emocjonalnych występów na żywo.

Skład:
Matt Fox – gitara
Matt Mazzali – wokal

Muzycy koncertowi:
John Abernathy – gitara
Moe Watson – perkusja
Dustin Albright – gitara basowa

Facebook: https://www.facebook.com/ShaiHuludUninc/timeline

 

APORIA (support)

screamo/hardcore/post [Tczew]

Po pierwszej samodzielnej płycie „Gdzieś pomiędzy”, dobrze przyjętej przez środowisko HC/PUNK, Aporia długo kazała czekać na swoje nowe wydawnictwo. Całe 5 lat. W międzyczasie trapiona była zmianami składu i brakiem stabilizacji, niepewna jutra. W końcu skład się wykrystalizował i okrzepł na tyle, aby stworzyć nowy materiał. Oto i on: „Oddychaj”. Osiem rozdzierających płuca oddechów. Osiem przepełnionych namiętnością utworów, gdzie melancholia miesza się ze smutkiem wściekłością. To emocjonalny, szczery hardcore, penetrujący najodleglejsze zakamarki ludzkiej duszy. Dla jednych to jeszcze EMO, dla innych SCREAMO. Ktoś inny usłyszy tu POST HARDCORE czy nawet POST ROCK. Wszystkiego po trochu. Aporia odświeża formułę grania z lat 90. i wprowadza ją w XXI wiek. I to w wielkim stylu. Wszyscy, którzy ich znają, wciąż znajdą tu wszystko to, za co kochają ten zespół, a i nowych z całą pewnością nie zabraknie. Tym materiałem zespół ugruntowuje swoją pozycję i stawia się na pozycji klasyka gatunku. Dla wszystkich lubiących takie kapele jak Aussitôt Mort, Sed Non Satiata, Fugazi, Children Of Fall, Cult Of Luna, Amanda Woodward, Złodzieje Rowerów, Die Last.

Facebook: http://www.facebook.pl/aporiapl
Strona internetowa: http://www.aporia.band.pl/

 

RAUS! OF MY EYES (support)

Zespół powstał w 2009 roku. Po wielu przeciwnościach losu związanych ze zmianami w składzie, miejscem na próby, fałszywymi opiniami, zmianą prezydenta, kryzysem na świecie, grupa w 2014 roku wreszcie ustabilizowała się i wzięła się porządnie za granie. Kapela R!OME ma na koncie kilka demówek i pojawiła się na kilku składankach. Obecnie przygotowuje się do wydania „profesjonalnego” materiału. Muzycznie inspiracje to Dead Kennedys, Die kreuzen, Traitors, Battalion OF Saints, Follow Fashion Monkeys, BGK, Jerry’s Kids i wiele, wiele innych. Kto nienawidzi polityków, kocha hcpunk, to coś dla niego.

Skład:
Karol – wokal
Maciek – gitara
Marcin – gitara basowa
Tomek – perkusja

Facebook: www.facebook.com/rausofmyeyes
Bandcamp: https://rausofmyeyescd.bandcamp.com

 

 

BILETY: 39 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (Eventim) / 49 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-17:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 42 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.