JESIEŃ, BURNINGHOLE, BAD LIGHT DISTRICT, BROOKS WAS HERE |

BROOKS WAS HERE (Warszawa)

Powstali w 2011 roku. Grają wypadkową emocjonalnego post-hardcore’u i screamo. Na koncie mają dwie EP-ki: wydaną własnym sumptem w 2012 roku „S/T” oraz „High Violence”, wydaną w 2013 roku przez Jagged Kid. Zespół grał dotychczasowo w różnych składach i konfiguracjach, ale od momentu powstania, trzon stanowi Majkel i Mateusz. Nowe wydawnictwo pt. „III” zostało nagrane jako trio z bębniarzem Mikołajem. Aktualnie zespół ponownie gra jako kwartet z nowym basistą Maćkiem.

https://www.facebook.com/brookswasherepl/
https://brookswasherepl.bandcamp.com

 

BURNINGHOLE (Tczew) – premiera płyty

Burninghole to Paweł Plotta, znany z California Stories Uncovered i Also with Razors. Tworzy muzykę eksperymentalną w gatunku dream pop, ambient, shoegaze.

https://www.facebook.com/iamburninghole/
https://www.youtube.com/watch?v=UtTZh1i95AA

 

JESIEŃ (Toruń) – premiera płyty

Grupa Jesień, znana także jako Grupa Przestępcza „Jesień”. Powstali w 2008 roku. Muzykę zespołu charakteryzuje igranie. Poruszają się w takich gatunkach jak post-punk, noise-rock, psychodramatic.

https://www.facebook.com/grupajesien/
https://jesien.bandcamp.com/

 

BAD LIGHT DISTRICT (Kraków)

Polski zespół muzyczny założony w 2007 roku w Krakowie. Początkowo działał jako solowy projekt Michała Smolickiego, perkusisty krakowskiej grupy New York Crasnals. W maju 2009 roku nakładem Ampersand Records ukazał się debiutancki album Simplifications skomponowany oraz nagrany w całości przez Michała Smolickiego, przy gościnnym udziałem kolegów z macierzystego zespołu. Piosenki z płyty, z marszu trafiły na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych – a singlowy Street of Frozen Phantoms trafia na Listę Przebojów Programu Trzeciego, w którym to album stał się także płytą tygodnia. Na początku 2010 roku formuje się nowy skład koncertowy BLD z Jackiem Dąbrowskim na gitarze, Łukaszem Lembasem na basie i Maciejem Pietrzykiem na perkusji. We wrześniu 2012 roku grupa wydała swój drugi album Nothing Serious, wyprodukowany przez Michała Kupicza. Rok 2014 to kolejne poszerzenie składu (Maciej Kozłowski), oraz nagranie i wydanie trzeciego albumu grupy – Science Of Dreams.

https://www.facebook.com/bhtdistrict/
http://badlightdistrict.com/

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż i zakup online) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (sprzedaż biletów wyłącznie podczas trwania koncertów przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00)