THE RUMJACKS, Molly Malone’s |

Zespół powstał w roku 2008 w Sydney z inicjatywy Frankiego McLaughina i basisty Johnny’ego McKelveya. Od tamtego czasu ich utwory na YouTubie zostały obejrzane ponad 18 milionów razy, z czego 18 milionów odtworzeń przypadło na przełomowy utwór grupy „An Irish Pub Song”. Niesamowitą energię zespołu podczas koncertów na żywo świetnie oddają inne popularne utwory: „Uncle Tommy”, „Blows & Unkind Words” i „Plenty”. Widowiskowość tych występów oraz dyscyplina koncertowa sprawiły, że The Rumjacks udało się wystąpić u boki wielu gwiazd: Dropkick Murphys, The Interrupters, Gogol Bordello, Ruts DC, Guttermouth, GBH, UK Subs i The Aggrolites. „Nieważne, jaki jest line up, nieważne, jaka publiczność – my zawsze czujemy się na scenie jak w domu. Myślę, że nasza muzyka ma coś, co przemawia do wszystkich”. Faktycznie, w ich muzyce odnaleźć można wiele – od ciężkich celtyckich korzeni, poprzez napędowy punk rock, rytmy ska i reggae, aż po ściskające gardło ballady.

Rok 2015 stanowił przełomowy moment w historii zespołu. Po kilkukrotnym zagraniu dla wiwatujących tłumów na prestiżowym australijskim festiwalu Byron Bay Bluesfest, The Rumjacks wyruszyli w bardzo udaną trasę koncertową po Europie, gdzie zagrali w sumie dla 50 000 ludzi. Udało im się zaliczyć najważniejsze punkty, w których warto wystąpić, m. in. pojawili się na Boomtown Fair w Wielkiej Brytanii, na Montelago Celtic Festival we Włoszech i na polskim Jarocinie, a także w znanych klubach: The Garage w Londynie, Wild at Heart w Bearlinie i Rock Cafe w Pradze.

Strona internetowa: https://www.therumjacks.com
Facebook: https://www.facebook.com/TheRumjacks

 

Molly Malone’s (support)

Folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach, doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Podstawowy skład punkrockowej kapeli uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej. Grupa grała na jednej scenie z takimi kapelami jak Dropkick Murphys i Street Dogs z USA, a także kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies.

Skład:
Jarek „Kwiatek” Kwiatkowski – wokal i gitara akustyczna
Bartek „Koniu” Biwejnis – akordeon
Piotr „Junior” Wagner – gitara elektryczna
Irek „Pacek” Pac – gitara basowa
Adam „Jastrząb” Jastrzębski – perkusja
Michał Ciupa – skrzypce

Facebook: https://www.facebook.com/MollyMalonesGizycko

 

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Klub Ucho (wyłącznie w czasie trwania imprez), od 1.08. – Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00).

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.