Electric Herring: The Flying Eyes (USA), Love Machine (DE), Oil Stains |

The Flying Eyes

W 2010 ukazał się debiutancki album kapeli, a rok później drugi krążek – „Done So Wrong”. W 2012 roku The Flying Eyes wydało „Rockpalast Crossroads” – DVD, będące zapisem ich koncertu podczas German Festival. Trzecia płyta – „Lowlands”, została w całości sfinansowana dzięki wsparciu fanów przez Kickstartera. Latem 2014 roku ukazała się kompilacja „The Leave It All Behind Sessions”, zawierająca country-folkowe utwory nagrane przez grupę od czasu jej powstania. Z tej okazji zespół ruszył w europejską trasę „Baltimore Invasion”. W tym samym roku Black Lung – jeden z pobocznych projektów muzyków z The Flying Eyes – Eliasa (perkusja) i Adama (gitara) wydał swój debiutancki krążek. W 2015 roku formacja po raz pierwszy zagrała serię koncertów w Ameryce Południowej. W 2016 roku planuje wydanie kolejnego albumu, a zarazem koncerty w Europie.

Skład:
Adam Bufano – gitara
Mac Hewitt – bas, wokal
Will Kelly – wokal, gitara
Elias Mays Schutzman – perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/theflyingeyes

 

Love Machine (DE)

Muzyka z kosmicznego obrzeża zachodnich Niemiec. Kapela powstała w 2014 roku i szybko skierowała się w stronę psychodelicznej improwizacji, debiutując albumem „A Present tot he Galaxy“ (2014). W międzyczasie do składu: Marcel Rösche, Felix Wursthorn, Thibaut Sanli i Noel Lardon dołączył Hendrik Siems (gitara). Kapela zagrała ponad 50 koncertów w Niemczech i w Szwajcarii. W muzyce Love Machine można odnaleźć zarówno wpływy psychodelii, bluesa, jazzu, krautrocka, jak i afrykańskie czy latynoamerykańskie rytmy i analogową elektronikę. Ta mieszanka amerykańskich i niemieckich popkulturowych tradycji w połączeniu z niesamowitymi koncertami na żywo, stanowi o mocy kapeli.

Skład:
Marcel Rösche – wokal
Hendrik Siems – gitara
Felix Wursthorn – gitara, syntezator
Thibaut Sanli – bas
Noel Lardon – perkusja, perkusjonalia

Facebook: https://www.facebook.com/LoveMachineGermany
Bandcamp: https://lovemachinegermany.bandcamp.com/

 

Oil Stains

Power duo, które powstało w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach. Jako, że członkowie Oil Stains sami nie są w stanie określić swojego wieku, za datę założenia kapeli przyjmuje się rok 1668, kiedy to pomorski lud pogański przemierzał nasze ziemie w poszukiwaniu dzikiej zwierzyny i roślinności o właściwościach halucynogennych. Muzyka grupy to męski zaśpiew o tematyce związanej z ropą naftową, sexem oraz wolnością.

Skład:
Sztyma – melodia i urok
der Strychen – rytm, liryka i furia

Facebook: https://www.facebook.com/oilstainsband/
Bandcamp: https://oilstains.bandcamp.com/

 

BILETY: 33 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Online: http://s6.systembiletowy.pl/kmg/system_portal.php/repertoire.html?id=28

Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00)

Klub Ucho (wyłącznie w czasie trwania imprez)

Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00)

 

 

logo-electric-hering-2(1)