BLACK SUN TOUR 2008: UNSUN, BLACK RIVER i VOTUM |

UNSUN

Nowy zespół, założony przez byłego gitarzystę VADER – Mausera, któremu partneruje charyzmatyczna i obdarzona niezwykłym głosem Aya. UNSUN, który swą debiutancką płytę wydał zaledwie kilka tygodni temu może się już poszczycić ogromnym sukcesem – jest pierwszym polskim zespołem, który podpisał kontrakt z wytwórnią CENTURY MEDIA, jedną z najważniejszych w świecie metalowym, która od dwudziestu lat wybiera tylko najlepszych – pod ich skrzydłami rozwinęły się kariery takich zespołów jak: Moonspell, Samael, TIamat, Nevermore, Arch Enemy czy Lacuna Coil. Unsun na swojej debiutanckiej płycie „The End Of Life” prezentuje właśnie muzykę, którą na pewno zachwycą się fani Lacuna Coil, Within Temptation i Nightwish. Na grudniowej trasie Black Sun Tour wystąpią po raz pierwszy na żywo – tego nie można przegapić!

www.myspace.com/unsunmusic

 

BLACK RIVER

To hard rockowa petarda odpalona przez niezwykle uzdolnionych muzyków. W składzie Black River grają muzycy występujący w zespołach: Behemoth (Orion), Dimmu Borgir a wcześniej w Vader (Daray), Rootwater (Taff) oraz związany przez wiele lat z Neolithic, Kay. Black River to powrót do korzeni, hołd dla tradycji i starego analogowego brzmienia. To rockowy dynamit dla fanów The Cult, Black Label Society i Monster Magnet. Black River promuje właśnie wydaną w pierwszej połowie tego roku płytę „Black River”, która zebrała bardzo pochlebne recenzje w mediach.

www.myspace.com/blackriverpl

 

VOTUM

Jedno z największych odkryć na krajowej scenie progresywnego rocka i metalu. Zespół jeszcze młody stażem, istniejący od 2003 roku, ale niezwykle dojrzały i świadomy muzycznie. Przez trzy lata intensywnie koncertował w całym kraju, grając ponad 60 razy w całej Polsce i nie pozostawiając nikogo obojętnym na swoją muzykę. Na początku tego roku wydał album został zatytułowany „Time Must Have A Stop” (obecnie finalizuje duży kontrakt płytowy na cały świat), na którym zawartość tekstowa utworów jest, podobnie jak muzyka, swoistym spoiwem wszystkich kompozycji. Tło stanowi bogata oprawa wizualna, którą zespół wykorzystuje na koncertach. Przez muzykę, tekst i wizualizacje zespół wyraża emocje oraz tworzy specyficzny klimat, a komponując nowe utwory nie zastanawia się, czy swoim charakterem wpiszą się one w jakiś określony nurt. Jedno jest pewne, fani Opeth, Porcupine Tree, Pink Floyd czy Riverside będą zachwyceni widząc Votum na scenie.

www.myspace.com/votumband

 

Otwarcie bram – 18:00

 

Sprzedaż biletów:

Rezerwacja i sprzedaż biletów: www.eventim.pl, www.tickerpro.pl,

Gdynia
Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73
Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22
Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini

Bilety dostępne także w klubach oraz pod adresem blacksuntour@o2.pl