Fisz Emade Tworzywo Sztuczne |

Muzycznie Fisz i jego producent – Emade (także perkusista i rodzony brat), sięgają pełnymi garściami do bogatego dorobku czarnej muzyki. Ciągle żywe, soulfunkowojazzowe wibracje ubierają często w najnowsze osiągnięcia elektronicznej awangardy. Bracia Fisz i Emade wydali siedem różnych płyt („Polepione dźwięki”, „Na wylot”, „F3″, „Wielki Ciężki Słoń”, koncertowa „Tworzywo na Rzywo”, ubiegłoroczny „Piątek 13″ oraz nagrana przez Fisza z DJ Envee – „Fru!”), na których Fisz i Emade zmieniali zarówno warsztat, jak i instrumentarium. Mimo to styl braci zachowuje swoją unikatową charakterystykę: Fisza można poznać po szczerym, osobistym i skrajnie indywidualnym przekazie, a Emade po subtelnych, jazzowo-chilloutowych i głębokich brzmieniach.

Za pierwszą płytę Fisz zdobył nominację do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2000 w kategorii Debiut roku oraz Album roku – Rap & Hip-Hop. Nominacja w kategorii Album roku – Rap & Hip-Hop powtórzyła się także 2002 roku za krążek „Na wylot”. Ponadto muzyk otrzymał „Ślizgera 2001″ w kategorii „Osobowość”. Hiphopowy miesięcznik „Klan” nazwał Fisza „najlepszym / najważniejszym wykonawcą polskim 2001″, jego brata Emade „najlepszym / najważniejszym producentem polskim 2001″. Album „F3″ został wyróżniony w podsumowaniu roku 2002 pisma „Klan” „za wyjście poza hip-hop”.

W październiku 2003 w Teatrze „Wybrzeże” miała miejsce polska prapremiera spektaklu „Tlen” Iwana Wyrypajewa w inscenizacji Agnieszki Olsten z muzyką wyprodukowaną przez Fisza i Emade z udziałem Olo Walickiego, Dominika Trębskiego i Jurka Zagórskiego. W kwietniu 2005 roku Fisz, Emade oraz ich ojciec – Wojciech Waglewski, otrzymali wspólnie „Fenomena” – nagrodę tygodnika „Przekrój”. Fisz oraz Emade brali udział w nagraniu płyty Marii Peszek „Miasto Mania”, która ukazała się na rynku w październiku 2006 roku.

Fisz i Emade (razem z ich zespołem Tworzywo) koncertują nieprzerwanie od 2000 roku. Zagrali do tej pory na kilkuset koncertach – w tym w Londynie, Dublinie, Berlinie, Bordeaux, Calvi (Korsyka), Dijon, Marsylii, Wiedniu, Budapeszcie, Pradze, Paryżu i Saint Vallier. Nie obejmuje to licznych występów DJ-skich Fisza, w których partnerują mu zależnie od okoliczności Bunio (razem tworzą duet DJ-ski X Boys), Envee lub Emade.

9 stycznia 2007 roku Fisz i Emade zostali nagrodzeni „Paszportem Polityki 2006″ w kategorii „Muzyka popularna”. W tym samym miesiącu otrzymali też nominację do nagrody „Wdecha 2006″ Gazety Wyborczej w kategorii „Ludzie roku” oraz nominację do „Asa EMPIKu” za album „Piątek 13″. W kwietniu 2007 roku Fisz i Emade otrzymali „Fryderyka” w kategorii „Album rok – Hiphop/rap” za wydany w 2006 roku album „Piątek 13″.

 

Sprzedaż biletów:

www.ticketonline.pl

(internetowo do 5 dni przed koncertem)

oraz

Gdynia
Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73
Kawiarnia CYGANERIA, ul.3-Maja 27, tel.620-77-22
Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini