Chassis, Succumb, Line-in 01 |

Chassis

W 2004 roku piosenka Chassis – „There’s a place”, stała się bardzo popularna w Radiu Gdańsk i osiągnęła drugie miejsce w podsumowaniu rocznym listy przebojów. W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta grupy – „wHywerolL”, promowana przez singiel „My Way”, do którego nakręcono również teledysk. Muzyka grana przez formację jest wypadkową rocka i metalu, charakteryzuje się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem – w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter. Obecnie zespół jest w trakcie tworzenia drugiego albumu, którego fragmenty są już grane na koncertach.

 

Succumb

Historia Succumb jest długa i monotonna, ale są też momenty zawiłe i pogmatwane, a przez to ciekawe zapewne. Początków zespołu szukać należy jeszcze w okresie ubiegłego stulecia, a konkretniej w roku 1999. Od tamtego czasu grupa targana namiętnościami i konfliktami przeistaczała się niezmiernie, koziołkowała, fikała, brykała, aż udało jej się wylądować na silnym fundamencie. Nie lubi odpowiadać na z pozoru banalne pytanie, jaką muzykę gra, ale jeśli już ktoś ją przyciśnie to odpowiada, że jest to rock lub nu-metal. Jednak zanim ich zaszufladkujecie, najpierw posłuchajcie.

 

Line-in 01

Zespół z Gdańska, który w tym składzie działa od sierpnia 2007 roku. Jego muzykę można określić mianem nu-metalu, chociaż trudno jednoznacznie zaszufladkować twórczość, która jest mieszanką różnych stylów muzycznych. Każdy z członków, mając odmienne inspiracje muzyczne, wnosi coś innego. Kompozycje są wypadkową wkładu każdego z muzyków. Sound zespołu oparty jest na potężnym brzmieniu legendarnych gitar i wzmacniaczy oraz na charakterystycznej sekcji rytmicznej, składającej się z energicznych, bujających beat’ów oraz pulsującego basu, jednak najbardziej charakterystyczną cechą kapeli są ciekawe melodie oraz barwa głosu lidera zespołu. Całość emanuje potężną dawką energii, którą najlepiej odzwierciedlają koncerty.

Więcej o zespołach:
www.myspace.com/chassisofficial
www.myspace.com/succumbmusic
www.myspace.com/linein01