Sax Club w Uchu: Wojtek Mazolewski Quintet |

Nowy, niezwykły projekt Wojtka Mazolewskiego – znanego praktycznie wszystkim fanom jazzu i muzyki alternatywnej z grupy Pink Freud.

Z Wojtkiem Mazolewskim (bass) zagrają:

Kamil Szuszkiewicz (tp)

Irek Wojtczak (sax)

Joanna Duda (piano)

Kuba Staruszkiewicz (dr)

http://www.myspace.com/wojtekmazolewski

Zapis muzyczny zatytułowany „Grzybobranie” powstał u schyłku łagodnej zimy 2007 roku. Jego pomysłodawcą jest Wojtek Mazolewski, basista i kontrabasista, lider formacji Pink Freud. Punktem wyjścia było zaaranżowanie meetingu, towarzyskiego spotkania muzyków urodzonych w latach 70. i 80. W jego wyniku, podczas dwudniowej sesji imprezowo-improwizatorskiej, zawiązała się otwarta sytuacja muzyczna. Rożnorodność konstelacji osobowych, spontaniczna organizacja brzmienia, intuicyjność procesu twórczego, relacje międzyludzkie, przemijalność dźwięku, znaczenie sytuacji skazanej na dźwiękowe amnezje – to główne elementy muzycznej wycieczki. Powrót z niej wymagał czasu i emocjonalnego dystansu. Za selekcję i uporzadkowanie zapisanych wspomnień i wrażeń odpowiedzialny jest Wojtek Mazolewski, który w minimalnym stopniu dopuscił do ingerencji działań studyjnych i postprodukcyjnych. Zasada, którą się kierował, polegała na zachowaniu intensywnego charakteru „grzybobraniowej” sesji, zapisaniu efemeryczności dźwięku wraz z tłem jego narodzin. Instrukcją obsługi „Grzybobranie” jest gra, która dzieje się na planszy Twojego umyslu. Raczej nie jest to gra towarzyska. Rzucasz kostką sam, na siebie. Ty podejmujesz decyzje, o ile pół przesuniesz się i w jakim kierunku: w lewo, na prawo, w dól, czy w górę. Albo gdzieś pomiędzy. Jednej reguły brak. Prawdopodobnie sam ją odkryjesz, nikt za Ciebie tego nie zrobi. Grając w „Grzybobranie” nic nie jest stałe, wszystko przeminie. Otrzymujesz dziesięć utworów muzycznych, których kolejność nie jest przypadkowa. To jest nie-metafizyczna wędrówka po stanach psychicznych. Jedne już znasz, inne pozostaje Ci tutaj rozpoznać. Być może niektóre będą Ci obce, a jeszcze inne odnajdziesz jako swoje. Nie przywiazuj się jednak do nich, bo zadaniem gracza jest zakończenie gry bez zwycięstwa. Celem jest zagrać jeszcze raz.

Dotychczas w „Grzybobranie” zagrali: Candelaria Saenz Valiente – voc, tuba; Irek Wojtczak – sax; Tomek Duda – sax; Kamil Szuszkiewicz – tr; Tomek Zietek – tr; Marcin Masecki – p; Lukasz Moskal – dr; Kuba Staruszkiewicz – dr; Wojtek Mazolewski – b oraz: Konstanty Czartoryski ,Wojtek Zralek Kossakowski

 

Sprzedaż biletów:

www.ticketonline.pl

(internetowo do 5 dni przed koncertem i w punktach stacjonarnych)

oraz

Gdynia
Klub Muzyczny UCHO, ul.św.Piotra 2, tel.661-81-81 lub 661-89-73
Kawiarnia CYGANERIA ul.3-Maja 27, tel.620-77-22
Salon Muzyczny PULS, ul.Waszyngtona 21 – Centrum Gemini

 

Pod adresem saxclub@op.pl tworzymy listę mailingową dla fanów jazzu. Czekamy na zgłoszenia.