Contemporary Noise Sextet, Columbus Duo |

Contemporary Noise Sextet

Formacja wykonująca fuzje alternatywy, jazzu, noise’u i awangardy, znana niegdyś jako Contemporary Noise Quintet. Grupa założona została po rozpadzie kultowej formacji Something Like Elvis, święcącej triumfy również na scenie europejskiej. Nie inaczej jest z nowym wcieleniem Braci Kapsa – Contemporary Noise Sextet cieszy się uznaniem wśród fanów wyrafinowanych brzmień z pogranicza jazzu i alternatywy. Skąd sekstet? Na poprzednim albumie grupy gitarzysta Kamil Pater występował
jeszcze jako gość, lecz szybko stał się członkiem zespołu. W 2008 w tym składzie została wydana doskonała płyta “Unaffected Thought Flow”.

Skład:
Kuba Kapsa (piano, rhodes, syntezator)
Wojtek Jachna (trąbka)
Tomek Glazik (saksofon tenorowy, barytonowy, syntezator)
Kamil Pater (gitara, gitara barytonowa)
Patryk Węcławek (kontrabas, gitara basowa)
Bartek Kapsa (perkusja)

 

Columbus Duo

Korzenie Columbus Duo sięgają początku lat 90. i jednego z pierwszych noise’owych zespołów w Polsce, jakim był Thing. Kolejne lata to stopniowa redukcja składu i ciągłe poszukiwanie nowej dźwiękowej formy. Efektem tych przeobrażeń był avant-jazzowy Columbus Ensemble, a od 2002 roku – Columbus Duo. Po doświadczeniach z minimalizmem na pierwszych dwóch płytach duet braci Swoboda powrócił do bardziej przestrzennych struktur na płytach „Storm” oraz „Columbus meets Arszyn”. Na prezentowanym obecnie na koncertach materiale grupa wzbogaca swój repertuar o tradycję elektronicznej psychodelii, wplatając ją w typową dla siebie, pełną napięcia i mroku niemelodyjność. Materiał ten, wyprodukowany przez Marcina Dymitera, ukaże się wkrótce na nowej płycie duetu, „Salt”.

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul.3-go Maja 27), sieć Ticket On-Line (także wybrane Empiki)