Decomposed God, Unborn Suffer, Lactovaginal, Giant Ground Sloth, I.N.C. |

Decomposed God

Muzycy za główny cel swojej działalności postawili demaskowanie ikon poprzez swoją ekstremalnie niebezpieczną muzykę. Kapela powstała w 1991 roku i jest dzisiaj uważana za najważniejszy zespól na brazylijskiej scenie muzycznej – zaraz po Sepulturze oraz Krisiun. Startowała w bardzo trudnym okresie, według oficjalnych danych w 1990 roku ponad Brazylijczyków żyła za mniej niż dolara dziennie. Debiutanckiego krążka („Dawn of Celestial Shadows”) zespół doczekał się po dwoch latach działalności i z miejsca stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych kapel undergroundowej sceny miasta Recife. Przez kolejne lata grupa trzymała się na uboczu, z dala od wielkich scen, najczęściej grając w małych klubach w całej Brazylii. Był to zarowno świadomy wybór muzyków, jak i wynik panującej sytuacji ekonomicznej. Dopiero w 2000 roku Decomposed God zarejestrował i wydał swój pierwszy oficjalny album zatytułowany „The Last Prayer”. Materiał był raczej prezentem dla fanów i nie zmienił nic w podejściu zespołu do grania w małych miejscach, z dala od świata biznesu. W 2002 roku Brazylia zaczęła otrząsać się z zapaści finansowej dzięki elekcji prezydenta Luiza Inacio Lula da Silva. Nie było to bezznaczenia dla muzyków Decomposed God, którzy wkrótce wyruszyli na pierwsze zagraniczne (w tym europejskie) koncerty. „Bestiality” – drugi długogrający krążek Brazylijczyków – ukazał się w 2008 roku, po siedemnastu latach wspólnego grania. Fani dostali w swoje ręce dziesięć surowych deathmetalowych kompozycji, mieszczących się w niecałych trzydziestu minutach. W ciągu blisko dwudziestu lat obecności na scenie kapela grała u boku wielu brazylijskich gigantow metalu (Sepultura, Krisiun, Dorsal Atlantica, Taurus, Torture Squad, Headhunter DC).

 

Unborn Suffer

W 2001 roku z inicjatywy Damiana Sfensona Bednarskiego (gitara elektryczna), Wojtka Vojcisza Dąbrowskiego (gitara basowa) oraz Leszka Satro (perkusja) powstał zespół o nazwie Depression, który dość szybko zmienił nazwę na Contradiction. Rok później perkusistę zastąpił Piotr Pietruch Lisowski. Grupa znowu zmieniła nazwę – tym razem na Unborn Suffer. Zaczerpnięta jest ona z utworu angielskiej grindcoreowej kapeli Napalm Death. Do zespołu w roli wokalisty dołączył Adam Morgoth Borys. W sierpniu kapela nagrała w domowych warunkach materiał demo. Z zespołu odszedł basista Wojtek Dąbrowski i we wrześniu Unborn Suffer zawiesiło tymczasowo działalność. Podczas przerwy zespół opuścił Adam Borys, a szeregi zasilił basista Wojtek Poziom Poziomek. Wiosną 2003 roku Unborn Suffer zarejestrowało drugą płytę demo, a 5 września zagrało pierwszy koncert – w bydgoskim klubie Wiatraczek. Jesienią zespół nagrał debiutancki album „Procreated Suffering”. W październiku 2004 nowym wokalistą został Bartosz Sauata Łasa. Grupa zarejestrowała koncert, który wydała na płycie „Live At MDK 4″. W 2005 roku powrócił Adam Borys, tym razem jako drugi gitarzysta. Rok później Unborn Suffer nagrało drugą płytę zatytułowaną „Is This What We’ve Created?”. Zespół opuścił perkusista – Piotr Lisowski. Zastąpił go Kamil Pawlicki. Unborn Suffer nagrało materiał na splita w postaci trzech utworów. W 2007 roku rolę basisty przejął Emil Herbiash Kowalczyk. Zrealizował on z Unborn Suffer materiał na trzeci studyjny krążek, który – tak jak druga płyta, ukazał się nakładem rosyjskiej wytwórni muzycznej Soulflesh Collector. W 2009 roku Unborn Suffer po wielu zmianach w składzie zaczęło nagrywanie EPki zatytułowanej „I Am Your Nemesis”.

 

Lactovaginal

Zespół powstał w czerwcu 2004 roku z inicjatywy Robaka – voc,Szpona – gary i Canalii – gita/voc. Jego muzyka to mix grind/noise/punx/thrash…W tekstach mówią o takich rzeczach jak faszyzm, nazizm,religia, polityka, wojna. W międzyczasie przez kapele przewinęło się kilka osób, ale żadna nie zagrzała miejsca na dłużej. Do tej pory zagrali kilkadziesiąt koncertów z takimi zespołami jak m.in. Phantasmagoria, Amoclen, Jan Chrzciciel, Mass Insanity, IL-62, Spontane, Alienacja, Krajzega, Spirit Of 84, The Nuts, Neuropathia, Filth Of Mankind, Anal Vaginator, Farben Lehre, One Foot Japan,Twin Pigs, Cela Nr 3, Third Degree, Eyesore, Nitro Charge, PZPZ, Cancer Source, Bimbeer,Kaboom!

 

Giant Ground Sloth

Historia zespołu zaczyna się w sierpniu 2005 roku, kiedy to trójka muzyków trójmiejskiej formacji N.U.K.E. (Dominik – bas, Szpetny – gitara, Jacek – perkusja) postanawia opuścić grupę i rozpocząć próby jako trio. Plan był prosty – gramy muzę o mocnym hard-core’owym rdzeniu i dobrze się przy tym bawimy. Po kilku miesiącach prób powstają zarysy pierwszych numerów i zespół zaczyna poszukiwania osoby, która mogłaby objąć posadę wokalisty. Odpowiednim człowiekiem na to stanowisko okazuje się Rybak, który zasila szeregi kapeli w marcu roku 2006. Po pewnym czasie wspólnego grania, zespół postanawia wzbogacić swoje brzmienie i poszerzyć skład o drugiego gitarzystę. Tak pojawia się Długi Ed. Po kilku latach wspólnego grania od Giant Ground Sloth odchodzi Jacek, a na jego miejsce pojawia się Jarek, z którym to zespół przygotowuje się do koncertów i nagrania pierwszego demo. Niestety z różnych względów odszedł Dominik, a jego miejsce zajął Katana.

 

I.N.C.

Inicjatorem powstania zespołu I.N.C. (Insane Noise Creator) jest znany trójmiejski muzyk Marcin „Kurt” Borzęcki, wieloletni lider nieistniejących już grup Major Smiss oraz Grin. Po rozpadzie tej ostatniej na przełomie 2002/03 roku Kurt postanowił zebrać nowych muzyków i wystartować ponownie pod zmienioną nazwą i co najważniejsze – ze świeżym spojrzeniem na muzykę. I tak skład zespołu uzupełnili: znany z gdańskiego Intoxication wokalista Piotr „Benek” Kwiatkowski oraz basista wspomnianego już wyżej Major Smiss – Sebastian „Lanc” Lange. Po rezygnacji Yacy – pierwszego drumera, band pozyskał utalentowanego młodego bębniarza Kacpra, z którym w chwili obecnej tworzy nowy materiał, jak i przygotowuje stary na zbliżające się koncerty. Pierwszy okres działalności minął zespołowi na szlifowaniu nowego materiału na wielu lokalnych występach. W chwili obecnej chłopaki kończą nagrywanie materiału promocyjnego.