Sax Club Ucho: The Lirium Tremens @Cyganeria |

Już na początku lat 90., jeszcze w „starej” Cyganerii, grali jazzmani tworzący elitę polskiego jazzu m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbyszek Namysłowski, Tomasz Stańko, Cezary Paciorek, Emil Kowalski, Amerykanie Brandon Furman i Scott Bapcock. Tutaj miały miejsce pierwsze koncerty tria Leszka Możdżera oraz zespołu Miłość. Nawiązując do tej tradycji, w Cyganerii w obecnym sezonie odbyły się koncerty m.in. Tymona Tymańskiego i Macieja Sikały. Tym razem zapraszamy na koncert formacji The Lirium Tremens. Grupa powstała w wyniku spotkania trzech na pozór różnych żywiołów muzycznych. Kusiołek, Sjarov oraz Wójciński gwarantują na żywo połączenie bardzo wyrafinowanych improwizacji oraz doskonałego porozumienia.

 

W skład zespołu wchodzą:

Robert Kusiołek (akordeon)
Akordeonista i kompozytor. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Jego zainteresowania sięgają muzyki dawnej i improwizowanej. Pozostaje pod wpływem takich artystów jak Tomasz Stańko, John Coltrane czy Jon Schristensen.

Anton Sjarov (Skrzypce)
Urodzony w Bułgarii. Koncertuje i nagrywa z orkiestrami oraz zespołami muzycznymi na całym świecie, m.in.w Nowym Jorku, Paryżu czy Pradze. Łączy w sobie żywioły bałkańskiej melodyki ludowej oraz nowoczesne brzmienie free jazzu. Sjarov to postać definitywnie wielobarwna i nieszablonowa.

Ksawery Wójciński (kontrabas, wokal)
Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowany free jazz. Współpracował m.in. Z Gabą Kulką, Mikołajem Trzaską, Norrisem Garnerem, Martyną Jakubowicz, Raphaelem Rogińskim czy też Krzysztofem Dysem. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współtworzy formacje Emergency Jazz Sextet i Hera Quartet. Jest również znany ze swych mocnych wokalnych eksperymentów w duchu Toma Waitsa czy Franka Zappy.

 

BILETY: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria