POWER OF TRIO (JAREK ŚMIETANA BLUES BAND) FEAT. BILL NEAL |

W programie koncertu znajdziemy kilkanaście utworów, które stanowią milowe kroki w historii bluesa, jazzu, a nawet rocka. Począwszy od legendarnego „St.Louis Blues” granego niegdyś przez samego Louisa Armstronga, poprzez „I need Your love so Bad” zespołu Fleetwood Mac czy „I love you more then you ever know” niezapomnianego Dony Hathawaya, skończywszy na „Red house blues” Jimi Hendrixa i oryginalnych utworach Jarka Śmietany. Czołówka polskich muzyków w towarzystwie australijskiego wokalisty przedstawi koncert jakiego jeszcze nie było. Brzmienie, komunikatywność, energia i feeling to główne atrybuty tego programu.

Power of Trio to band istniejący od zaledwie kilku miesięcy. Śmietana, Ścierański i Czerwiński są uznawani za topowych muzyków polskiej sceny. Każdy z nich ma za sobą udział w wielu projektach, nagraniach i koncertach. Swoje doświadczenie, połączone z niesamowitą energią i witalnością, wykorzystują podczas występów, tworząc niesamowite widowisko. Muzyka grana przez tych artystów nie da się zaszufladkować. To nowoczesne podejście do brzmienia, wykorzystywanie najnowszych zdobyczy technologii i czerpanie z licznych źródeł muzycznych – od klasyki, przez blues, jaz, funk, rock czy hip-hop aż po muzykę współczesna. Trio na koncertach zwykle grywa kompozycje własne oraz utwory takich artystów jak Hendrix, Prince, Lennon i inni. Tym razem na basie zagra Marcin Lamch.

Bill Neal

Śpiewa i występuje na scenie od piątego roku życia. Jako dziecko występował w Royal English Opera i Covent Garden Opera. Na swoim koncie ma również ”przygody” filmowe jak choćby epizod w produkcji z Sophią Loren i Richardem Burtonem. Gdy zdecydował w pełni poświęcić się muzyce, stworzył grupę The Right Honorable Gentlemen i wyruszył w trasę koncertową po Niemczech. Kolejny zespół Neala to The Rhythm Machine, który był zapraszany na występy m.in. przez Roberta Planta i Micka Jaggera, a nawet przez angielskie księżniczki – Dianę i Annę. Muzyk miał okazję nagrywać w słynnym studio Abbey Road. W roku 1997 po raz pierwszy przyjechał do Polski, gdzie się ożenił i wybudował dom.  Choć wrócił do Australii, przylatuje do Europy kilka razy w roku – w Wielkiej Brytanii jest liderem zespołu General Confusion. Od niedawna koncertuje również z Jarkiem Śmietana.


Skład podczas koncertu w Klubie Ucho:

Bill Neal – voc, sax
Jarek Śmietana – gitary

Marcin Lamch – bass
Adam Czerwiński – perkusja


BILETY: 40 / 50 ZŁ

Dostępne w Klubie Ucho, Kawiarni Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salonie Muzycznym PULS (Centrum Gemini, Gdynia) i w sieci Eventim: http://www.eventim.pl/