CHRISTMAS METAL ASSAULT |

brama: 17:00, start: 17:30

BRUDERSCHAFT

Nowy projekt heavy metalowy starych wyjadaczy gdyńskiej sceny. Ze zgliszczy dawnych zespołów takich jak Boruta i Drifter wynurzyła się trójka starych, dobrych przyjaciół, która postanowiła na nowo pokazać, na co ją naprawdę stać. Wprawdzie skład jest nie do końca pełny, gdyż wciąż trwają poszukiwania wokalisty – „kolejnego brudera do Bruderschaftu!”. Muzyka zespołu łączy w sobie energię i groove Pantery, szybkość Motorhead oraz ciężar Metal Church – heavy metalowa petarda.

Skład:

Adam Tuszyński (Ramzes) – perkusja
Jacek Zawiślak (Picu) – gitara
Maciej Bardo (Madzia) – bas

WARSLAUGHTER

Gdyński zespół założony pod koniec 2010 roku przez Wojciecha i Jonina – dwóch członków nieistniejącego już World Denied. W początkowej fazie działalności przeszedł przez bardzo wiele roszad w składzie, jednak filar kapeli pozostał bez zmian. Ostateczna stabilizacja nastąpiła w maju 2011 roku, kiedy do zespołu przyjęto perkusistę Michała, a basista – Wojciech, został także wokalistą. Grupa dąży do grania prostego thrash metalu inspirowanego kapelami, które występowały w latach 80., ale czerpie też liczne inspiracje z zespołów, grających klasyczny heavy metal (z Black Sabbath na czele).

Myspace: www.myspace.com/warslaughterpolska

Skład:

Wojciech – wokal, gitara basowa
Jonin – gitara
Michał – perkusja

INNER STRIFE

Idea powołania do życia Inner Strife zrodziła się w nie do końca zrównoważonych i zdrowych umysłach dwóch zapaleńców muzyki metalowej – Arka i Kędziora. Grali oni wcześniej w kilku kapelach, ale bez większego efektu, dlatego postanowili znaleźć ludzi, z którymi będą mogli realizować swoje muzyczne postanowienia. Po długich testach, aktach przemocy, wojnach domowych, chorobach oraz porwaniu matek naszych bohaterów przez świnie udało im się znaleźć grupkę zapaleńców równie narwanych, co oni. Tak powstał Scavenger. W międzyczasie do składu dołączyli Mikołaj Piotrzkowski (gitara rytmiczna, solo), Staszek (wokal) oraz Michał Korpan (perkusja). W czerwcu 2011 dołączył Michał Kozłowski, a ze składem pożegnał się Stachu. Michał miał wcześniej okazję prezentować się jako wokalista i gitarzysta rytmiczny w kapeli World Denied. W lipcu ustanowiono ostateczną nazwę zespołu – Inner Strife. We wrześniu tego roku z kapelą pożegnał się Michał Korpan, a w jej szeregi wstąpił Maciek Oleszek, grający wcześniej w zespole Receptura.

REPULSOR

Zespół powstał na początku 2010 roku w Gdańsku. Od samego początku inspiruje się starą szkołą metalu z lat 80. Pod koniec 2010 roku grupa nagrała swoje pierwsze demo. Jest to pożegnalny występ z gitarzystą Łukaszem, który udzielał się w Repulsorze od czerwca 2010 roku.

Facebook: www.facebook.com/repulsorthrash

Skład:

Filip – bas, wokal
Michał – perkusja
Łukasz – gitara prowadząca

DEATHINITION

Bydgoski zespół thrash metalowy. Ochrzczony w boju w 2009 roku. Regularnie koncertuje. W 2010 nagrał debiutanckie demo, które ukazało się (na razie w formie mp3) pod koniec roku. Deathinition grało koncerty z reprezentantami młodej fali z obu Ameryk (Bonded By Blood, Fueled By Fire, Violator, Andralls), zza wschodniej granicy (m.in. Hell:on), a także z legendą polskiej sceny – zespołem Kat oraz innymi legendarnymi kapelami (Helstar, Death Angel, Hirax). Obecnie zespół skupia się na pracy nad tworzeniem materiału na nowe wydawnictwo.

Facebook: http://www.facebook.com/deathinition

Skład:

Adi – wokal
Igor – gitara prowadząca, wokal
Damian – perkusja
Bolek – gitara basowa
Krychu – gitara prowadząca

MANSLAUGHTER

Bez zbędnych ceregieli oto kilka faktów z życia Manslaughter – trójmiejskiej metalowej maszyny – stworzonej, by przekazać Wam potężną i inteligentną dawkę najcięższych odmian muzyki.

2007 – pierwsze próby pod szyldem Manslaughter rozpoczynają Carrion i Mary.

2008 – do składu dołącza Grall. Powstaje materiał na debiutancką płytę, której wersję demo zespół rejestruje w Sopockim Long Train Studio. Poszukiwania reszty składu trwają.

2009 – Wraz z dojściem Ponchka i Sinnera stabilizuje się skład Manslaughter. W czerwcu nagrane zostają partie bębnów (w Monroe Sound Studio pod czujnym okiem Ara z Shadows Land). Tak rozpoczyna się proces rejestracji debiutanckiej płyty – „Prelude to Sonic Destruction”. Rok 2009 jest także momentem debiutu scenicznego Manslaughter.

2010 – 29 września ma miejsce premiera debiutanckiego krążka formacji. Skład uzupełnia Cyba, który zostaje gitarzystą koncertowym. Zespół miażdży sceniczne deski wespół z Frontside, Totem, Access Denied i innymi oraz rozpoczyna promocję swojego materiału. W międzyczasie dobiegają końca prace nad nowymi numerami, które znajdą się na drugim albumie grupy.

2011 – Manslaughter  tworzy numery na drugą płytę o roboczym tytule „Earth Born Demon” oraz bierze udział w kolejnych koncertach, jednocześnie poszukując nowych źródeł promocji w Polsce i poza jej granicami.

Strona internetowa: www.manslaughter.pl

BILETY: 8 ZŁ (DO NABYCIA PRZED KONCERTEM)