happysad |

W tym roku mija 10 lat od wydania „Nieprzygody” – bardzo ważnej dla nas płyty, która według wielu dziennikarzy i fanów była naszym nowym początkiem. Nagrana w profesjonalnym studiu S4 pod okiem Leszka Kamińskiego czyli osoby w tej branży najznamienitszej, sprawiła, że nazwę naszego zespołu po raz pierwszy mogliśmy przeczytać na szczycie zestawienia najchętniej kupowanych płyt. Ta trasa to oczywiście ukłon dla tego wydawnictwa. Kilka utworów z „Nieprzygody” na pewno znajdzie się w jesiennej setliście. To był rok 2007, a jesteśmy w 2017. Nie lubimy patrzeć w przeszłość, raczej żyjemy tym, co tu i teraz, dlatego ogrywać będziemy także utwory z płyty najnowszej, która premierę miała w lutym tego roku – mówią muzycy zespołu.

happysad

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. W kwietniu 2007 magazyn „Teraz Rock” umieścił tę płytę wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Album ma status Złotej Płyty, podobnie jak kolejne wydawnictwo – „Podróże z i pod prąd”

W połowie roku 2006 w zespole nastąpiła zmiana perkusisty – Maćka Sosnowskiego zastąpił Jarosław Dubiński.

1 września 2007, podczas III edycji organizowanego przez zespół happysad festiwalu SKARfest, miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”.

W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów zagrało utwory Happysad, drugi stanowi DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLISu i szybko pokrywały się złotem, a wydany w 2009 roku album „Mów mi dobrze” oraz pochodzący z 2012 „Ciepło/zimno” zyskały status Platynowej Płyty. 4 grudnia 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

W lutym 2014 roku zespół rozpoczął współpracę z producentem Marcinem Borsem, z którym nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 roku zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status Złotej Płyty. Najnowsze wydawnictwo zespołu – „Ciało obce”, ukazało się w lutym 2017. Albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec – wokal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe

 

TERRIFIC SUNDAY

Poznański kwartet założony w marcu 2013 roku. Na swoim koncie ma występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees, Seven Festival, Kraków Live Festival. Grał u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey czy Muchy. W sierpniu 2014 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music. W drugiej połowie kwietnia 2015 ukazał się jego debiutancki singiel zatytułowany „Bombs Away”. Produkcji debiutanckiej płyty poznaniaków podjął się Marcin Bors – jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów. Zespół dostał nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Na jesiennej trasie z happysad formacja zagra materiał z drugiej płyty, której premiera planowana jest na początek 2018 roku.

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) 
Przedsprzedaż: Interticket, Culturebox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho (w czasie 
trwania imprez), Salon Muzyczny Puls – Gdynia
Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny. Pula biletów 
przeznaczona do sprzedaży "w dniu koncertu" obowiązuje jedynie wówczas, gdy wejściówki nie 
zostaną wykupione w ramach przedsprzedaży. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.