COSTERKELLER, Pampeluna |

Po sześciu latach od ostatniego krążka – „Bordeaux”, Closterkeller nagrał kolejny, dziesiąty już album studyjny. Oficjalna premiera krążka „Viridian” odbędzie się 22 września 2017. To pierwsze studyjne wydawnictwo, nagrane w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox – perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, a także młody gitarzysta Michał Jarominek. O „Viridian” liderka zespołu Anja Orthodox mówi: To kolejna kolorowa płyta – tym razem w zieleni – kolorze życia i nadziei. Część utworów jest uporządkowaniem przeszłości, a część to zupełnie nowe, powstałe już w tym odmłodzonym składzie, nagrania i te są moim zdaniem najlepsze, co mnie bardzo cieszy. Przez to płyta jest szalenie zróżnicowana muzycznie – od utworów miękkich do mocno rockowych. W tekstach poruszyłam głównie temat walki ognia z wodą, gdyż w taki sposób toczyło się moje życie w ostatnich latach, ale są też dwa teksty takie społeczno-polityczne oraz klimaty bajkowo-oniryczne, czyli też duża różnorodność. Część materiału z albumu zespół prapremierowo zaprezentował na żywo na ponad dwudziestu koncertach podczas swojej wiosennej trasy koncertowej.

CLOSTERKELLER

Przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej. Jego liderką jest Anja Orthodox – jedna z czołowych polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana – od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco „zakręconego” pop-rocka. Ponadto mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje. Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery.

Closterkeller – Facebook

Na kilkanastu koncertach w ramach jesiennej trasy Closterkeller zagra również zespół Pampeluna, który będzie promował swój nowy studyjny album pt. „Bunt”.

Pampeluna – Facebook

 

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu) 
Przedsprzedaż: Interticket oraz CultureBox Gdynia, bilety kolekcjonerskie: Klub Ucho 
(w czasie trwania imprez), Salon Muzyczny Puls - Gdynia, Spirit of Rock & Roll - Gdańsk

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny. Pula biletów 
przeznaczona do sprzedaży "w dniu koncertu" obowiązuje jedynie wówczas, gdy wejściówki nie 
zostaną wykupione w ramach przedsprzedaży. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.