Kiev Office, Kutabuk |

Kiev Office
indie art punk | Gdynia

Alternatywno-rockowa grupa z morza i marzeń. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii z pogranicza nowej fali, noise’u i shoegaze’u. Ich wyróżnikiem są abstrakcyjne teksty wokalisty i gitarzysty Michała Miegonia oraz mocny rytmiczny fundament tworzony przez basistkę Joannę Kucharską (Lonker See, Black Mynah) i perkusistę Krzysztofa Wrońskiego (Czechoslovakia, Trans-syberia). Grają w Gdyni, śpiewają o Gdyni i mieszkają w Gdyni. Możesz ich spotkać w pobliskich krzakach, w zabytkowych kamienicach i schronach. Trio ma za sobą ponad 170 koncertów w kraju i zagranicą – m.in. festiwale Heineken Open’er Festival, Jarocin, MusikDirekt Fest w Szwedzkim Kalmar.

Na najnowszym piątym albumie grupy zatytułowanym „Modernistyczny Horror”, Kiev Office eksplorują tematykę życia w architektonicznej pułapce współczesnego budownictwa i historie związane z miastem Gdynia. Wszystko w iście Sonic Youth’owej oprawie muzycznej, serwowane razem z bałtyckimi glonami. „Modernistyczny Horror” został najwyżej ocenioną polską płytą w historii miesięcznika „Teraz Rock”.

Co kryje za wymuskanymi fasadami budynków? Co można znaleźć, skręcając z utartych turystycznych szlaków, wymykając się ze zorganizowanej wycieczki szlakiem modernizmu? Album „Modernistyczny Horror” zabiera słuchacza w podróż w takie właśnie niezbadane zakamarki. Przez krzaki, nadmorskie bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy pierwotnych gdynian i kaszubów – docieramy do samego jądra ciemności. Do wnętra miasta.

Kievoffice.bandcamp.com
facebook.com/kieoffice

 

Kutabuk
poezja progresywna, muzyka świata | Gdynia

Trio poetycko-instrumentalne powstałe w 2010 roku. W jego twórczości radykalne etniczne elementy muzyczne stykają się z poetyckimi tekstami i elegiami. Wyjątkowa symbioza słowa z dźwiękiem i z kompozytorską wyobraźnią zabiera słuchacza w podróż na daleki wschód Europy, w wysokie góry, ale i do wnętrza duszy. W 2012 roku zespół wydał debiutancki album „Kutabuk”, którego motywem przewodnim była podróż. Obecnie przygotowuje nową płytę. Zaprezentuje szereg nowych utworów w istotny sposób poszerzających dotychczasowy repertuar.

Skład:
Artur Nowaczewski
Jakub Noga
Jacek Stromski

 

https://www.youtube.com/watch?v=DYiHY3UOmb8

https://www.youtube.com/watch?v=j5XzJbjLj_I

https://www.youtube.com/watch?v=dznPiQQcPxs

Wstęp od godz. 19:00. Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:00.