Dr Misio, Roan |

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty i reżysera, związanego z ambitnymi projektami filmowymi, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”).

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi, poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty – „Młodzi” i „Pogo”, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff, a najbardziej charakterystycznymi utworami są: „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo” i „Mr.H….”. Wiosną 2017 roku ukazał się trzeci album – „Zmartwychwstaniemy”, której producentem jest Kuba Galiński, znany z produkcji płyt Hey, Ani Dąbrowskiej czy Ani Rusowicz. Trzeci krążek promował utwór “Pismo” z teledyskiem autorstwa Wojtka Smarzowskiego.

W październiku 2020 roku zespół Dr Misio nagrał czwarty album – „Strach XXI wieku”. Promują go single i teledyski do utworów „Chcesz się bać” (reż. Piotr Domalewski), „Strach XXI wieku’ (reż. Wojtek Smarzowski) i „Siedemnastolatki” (reż. Oskar Kaszyński). W 2021 roku grupa była nominowana do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Płyta Roku. Premiera nowego krążka formacji planowana jest jesienią 2023 roku.

Dr Misio zagrał niezliczone koncerty w całej Polsce – od maleńkich klubów po wielkie plenery i festiwale, takie jak: Jarocin, Przystanek Woodstock, Męskie Granie, Cieszanów Rock Festival, Co Jest Grane Festival, Festiwal TOP TRENDY i Festiwal TOP of The TOP.

Dr Misio – Facebook

 

ROAN
Zespół, który od początku swej działalności łączy różne style muzyczne, głównie punk, rock i reggae. To laureat Jarocina, uczestnik wielu rockowych festiwali – niemieckiego Wacken Open Air czy Przystanku Woodstock. Jako drugi zespół wziął udział w rozpoczynającej się w latach 90. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wielką popularnością i uznaniem cieszyła się wówczas płyta „Ogień”, z której utwory ROAN grał na koncertach w Polsce i nie tylko. 4 września ukazuje się reedycja tej płyty. Wydawcą jest firma fonograficzna Agora Muzyka, co jest wyrazem powrotu muzyków do muzycznych korzeni i ukłonem w stronę pierwszych i najwierniejszych fanów, dla których „Ogień” stał się płytą niemalże kultową. Wielki atut ROAN to koncerty, czyli od lat pełna mocy ekspresja, doskonałe, nowoczesne brzmienie i tzw. „ściana gitar”. To doskonała zabawa muzyków i publiczności, taniec pogo i wspólne śpiewanie.

 

Skład:
Zbigniew Man – gitara, śpiew
Andrzej Man – gitara basowa
Andrzej Sroka – gitara
Marcin Ściesiński – perkusja

 

Bilety:
60 zł (przedsprzedaż w dniach 12-20.09.)
65 zł (przedsprzedaż od 21.09.)
75 zł (w dniu koncertu)

Dostępne: interticket.pl