BOKKA, Tides From Nebula |

Takie połączenie wisiało w powietrzu! To wspaniała niespodzianka dla fanów muzyki alternatywnej. Zespół BOKKA, który obchodzi dziesięciolecie działalności, oraz Tides From Nebula, świętujący piętnaście lat na scenie, ogłaszają wspólną trasę koncertową. Dziewięć koncertów w dziewięciu miastach – zapowiada się prawdziwy kosmiczny spektakl.

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi – od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell” i kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Pozostając anonimowa, od dekady działa na własnych, unikalnych zasadach.

Grupa ma na koncie 4 świetnie przyjęte albumy i 3 nominacje do Fryderyków, a jej twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał zespołu błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju, m.in. na The Great Escape, Colours of Ostrava i Reeperbahn Eurosonic Festival oraz w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

Formacja jest również ceniona za oprawę wizualną swojej muzyki. Klip do utworu “Walk on A Wire” otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także – jako jedyny z Polski, zyskał nominację na festiwalu Camerimage wśród artystów, takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. Na rok 2023 przypadają 10. urodziny BOKKI, które zespół świętuje zapowiadanym na jesień albumem “BOKKA HITS 10”.

TIDES FROM NEBULA od 2008 roku pisze historie dźwiękami, pochodzącymi ze świata rocka, prog rocka i post rocka. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio. Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków z warszawskiej kapeli między innymi właśnie to interesuje.

Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który wyprodukował jego drugi album – “Earthshine”. Wydana w 2019 roku płyta “From Voodoo To Zen” spodobała się bardzo, na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wyjątkowo pokaźną widownię.

Bilety: 89 zł (przedsprzedaż)
Dostępne: eventim.pl