[SOLD OUT] Strachy Na Lachy |

19:00 – wstęp
20:00 – koncert

 

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Dołączyli do niej Kuzyn – perkusja oraz Anem – klawisze. W grudniu tego samego roku ukazała się debiutancka płyta „Strachy Na Lachy”.

W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem „Piła Tango”, z którego pochodzi utwór „Dzień Dobry Kocham Cię”, do którego klip nakręcił szef SP Records Sławek Pietrzak. Od tamtej pory formacja wydała kilka krążków – praktycznie każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji – Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.

 

W 2020 roku, w czasie pandemii, Grabaż napisał nowe piosenki, które składają się na najnowszy album Strachów – „Piekło”. Płytę wyprodukowali Sławek Pietrzak i Andrzej Izzy Izdebski. Album zmienił nieco dotychczasowe brzmienie zespołu. Dużo więcej na nim brzmień elektronicznych i klawiszy niż gitar. „Piekło” promują dwa klipy wyreżyserowane przez Sławka Pietrzaka – „Niebotyczne niebowstąpienie” oraz „Zachmurzony w tobie”. Premiera płyty odbyła się 1 października 2021 roku.

 

Skład:
Krzysztof „Grabaż” Grabowski – śpiew
Andrzej „Kozak” Kozakiewicz – gitara
Rafał „Kuzyn” Piotrowiak – perkusja
Longin „Lo” Bartkowiak – gitara basowa
Mariusz „Maniek” Nalepa – gitara, harmonijka ustna i inne instrumenty
Łukasz Sokołowski – klawisze

 

Bilety wyprzedane!