BULDOG |

 

W 2004 roku zespół stworzyły osoby bezpośrednio związane z Kultem, do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą menedżer Kultu Piotr Wieteska, Syn Stanisława – dawny klawiszowiec Kultu, gitarzystą Wojciech Jabłoński z Kultu, a za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w „Kult – Ochronie” Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). A także sekcja dęta Kultu  – Zdunek, Glazik i Ważny”. W 2006 roku dołączył do zespołu DJ George, a w 2008 Ala Gadomska na waltorni.

W 2006 roku zespół wydał jak dotąd jedyną płytę zatytułowaną po prostu „Płyta” która rozeszła się w ilości ponad 10 tys. sztuk.

W lipcu 2009 Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat)

 

Pod koniec kwietnia 2010 ukazała się nowa płyta zatytułowana „Chrystus Miasta”. Płyta zawiera 13 premierowych utworów opierających się na tekstach m in. Juliana Tuwima, Stanisława Barańczaka, Leopolda Staffa i Tomka Kłaptocza.

 

Buldog jest projektem całkowicie niezależnym i w związku z tym jest jednocześnie samodzielnym wydawcą swojej płyty.

 

www.buldog.pl

Bilety w cenie 25 / 30 zł dostępne w Klubie Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salonie Muzycznym PULS (Gdynia, Centrum Gemini), oraz w sieci Ticket OnLine (wybrane Empiki)

http://www.ticketonline.com/pl/pl/all/