EastWest Rockers |

Od legendarnych imprez w Opolu w 2004, po występy na największych polskich i zagranicznych festiwalach [Heineken Open'er 2007, Coke Live 2007, Bielawa Reggae Dub Festiwal 2007/2008,Ostróda Reggae 2007/2008, Hip-Hop Kemp 2007/2008, Ethnic Session 2008] EastWest Rockers wciąż zbiera najwyższe noty za żywiołowe koncerty, łączące jamajski styl i polski klimat. Pomiędzy koncertami, EastWest Rockers okupuje Opole, Wrocław i Kraków.

Pod koniec roku 2006 nakładem Karrot Kommando ukazał się debiutancki album zespołu – „Ciężkie Czasy”, prezentujący Cheebe, Grizzliego i Ras Lutę na podkładach czołowych producentów z Polski i zagranicy. Lista ludzi zaangażowanych w produkcje tej płyty to właściwie who-is-who europejskiego reggae i dancehall – Pionear/Germaican Records i Ill Inspecta, YT i Sativa UK, JuniorBwoy, Big Family, House of Riddim, DJ Feel – X, Miód, Junior Stress. Płyta odniosła sukces zarówno wśród fanów reggae, jak i ludzi niezwiązanych dotychczas z tą muzyką i kulturą.

W grudniu 2008, nakładem wydawnictwa Prosto, ukazała się druga płyta EastWest Rockers – „Jedyna Broń”. Nagrania i mix miały miejsce w warszawskim studiu Contrabanda pod okiem ulubionego producenta wokalistów – Piotra Zabrodzkiego. Płytę zaszczycili swoją obecnością m.in. Grubson, Tomson, Junior Stress, Lilu oraz jedna z najjaśniejszych postaci europejskiego hip-hopu – Promoe ze szwedzkiej grupy Looptroop.

Każdy z EWR aktywnie udziela się w innych projektach i wydawnictwach – Grizzlee po wydaniu płyty „Urban Discoteque” i zakończeniu koncertowania z Jamalem, wraz ze swoim składem muzyków pracuję nad płytą. Ras Luta w listopadzie 2009 wydał świetnie przyjętą solową płytę „Jeśli Słyszysz”. MC Cheeba i Jah Laptop (VJ), oprócz swojej ekipy, należą do Respecta Crew – największych promotorów muzyki ragga jungle w Polsce. Kuba1200 reprezentuje interesy i odpowiada za bookingi EastWest, dba o brzmienie i selekcje płyt, pracuje też jako dźwiękowiec dla wielu koncertujących składów. Nawijacze EWR są też częstym gościem na płytach zaprzyjaźnionych wykonawców takich jak Junior Stress, Grubson, Maleo, Hemp Gru, Molesta i wielu, wielu innych.

 

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini) oraz w sieci Ticket OnLine (wybrane Empiki): http://www.ticketonline.com/pl/pl/all/ i EVENTIM: http://www.eventim.pl/pl/outlety/polska/