X-MASS NOIZE NIGHT VI: BLINDEAD, BROKEN BETTY, HRV, THE THRONE |

Zagrają:

BLINDEAD

Historia Blindead sięga 1999 roku, kiedy basista Michał ‘Zima’ Zimorski i gitarzysta Mateusz ‘Havoc’ Śmierzchalski postanowili, początkowo dla własnej przyjemności grania, założyć zespół – Incorrect Personality. W krótkim czasie do składu dołączyli muzycy: Marek Zieliński (Deadman) – gitara, Konrad Ciesielski – perkusja i Patryk Adamczyk – wokal. Jednak nazwa Blindead i decyzja Havoca o odejściu z grupy Behemoth i poświęceniu się całkowicie zespołowi to rok 2003. W tym czasie do grupy dołączył również nowy wokalista, Patryk ‘Nick’ Zwoliński. W styczniu 2004 roku Michał Zimorski postanowił odejść z zespołu z powodu różnic na płaszczyźnie muzycznej. W lipcu 2005 roku w studiu Screw Factory Studio w Dębicy Blindead zarejestrował 6 numerów, składających się na pierwszą płytę zespołu „Devouring Weakness”. Premiera miała miejsce w lipcu 2006 nakładem Empire Records. Debiut został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, jak i media muzyczne. Blindead promowało materiał na jedenastu koncertach w 2006 roku. W 2006 roku do zespołu dołączyli Piotr „Zvierzak” Kawalerowski – basista, a w 2007 Bartosz Hervy, znany między innymi z Agonised by Love i twórczości solowej ( H_12, HRV, Rumours About Angels), który zajął się partiami klawiszowymi i samplami. Od 2007 roku Blindead gra w obecnym składzie.

W 2007 roku Blindead zarejestrowało siedem nowych utworów w Screw Factory Studio w Dębicy, ponownie z Januszem Brytem w roli realizatora i współproducenta. Muzycznie zespół odszedł od typowo metalowego grania i rozwinął się w kierunku bardziej rozbudowanych, kontrastowych form, zbliżających się do stylistyki ambientu i industrialu. Na płycie w jednym z utworów na akordeonie gościnne zagrał Wacław ‚Vogg’ Kiełtyka – muzyk Decapitated. Na przełomie roku jeden z utworów ukazał się na składance ‚Shortcut To Polish Music’, a Blinded zagrało kilkanaście koncertów w Polsce. Na cztery dni przed premierą nowej płyty, Blindead jako support grupy Neurosis zagrał entuzjastycznie przyjęty koncert w warszawskiej Stodole. „Autoscopia / Murder In Phazes” ujrzała światło dzienne 18 sierpnia 2008 roku nakładem Foreshadow Music i Deadline Records. Płyta została entuzjastycznie przyjęta, nie tylko w Polsce. Krytycy zachwycili się niebanalnymi pomysłami, aranżacją i kompozycjami, fani pokochali połączenie ciężkiego, gitarowego grania z eksplozją emocji.

Prace nad minialbumem „Impulse” trwały już w 2008 roku, materiał zarejestrowany został w trójmiejskim studiu Sounds Great Promotion z Kubą Mańkowskim jako realizatorem na przełomie roku. Płyta ukazała się nakładem Foreshadow i Lou & Rocked Boys w maju 2009 roku. Tuż po ukazaniu się wydawnictwa Blindead zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Europie (Holandia, Belgia, Austria, Czechy, Słowacja, Niemcy, Wegry). W marcu 2010 Blindead wystąpił jako jeden z nielicznych młodych zespołów na Rock Metal Fest w Krakowie. „Impulse” pokazuje zmianę stylu muzycznego Blindead, album jest wyraźniej nastrojowy i elektroniczny w stosunku do poprzednich wydawnictw.

2010 rok to praca nad utworami na nową płytę. W lipcu roku zespół podpisał kontrakt z Mystic Production, a w sierpniu, ponownie w Sounds Great Promotion, ze wsparciem realizatorów Kuba Mańkowskiego i Jana Galbasa zaczęła się realizacja trzeciego albumu Blindead. Polska premiera „Affliction XXIX II MXMVI” to 26 listopada 2010. W grudniu Blindead rusza w polską trasę koncertową. Na zachodzie Affliction ukaże się w pierwszym kwartale 2011, wspierane przez europejskie koncerty zespołu.

 

BROKEN BETTY
Zespół rockowy z Gdyni założony w 2006 roku, debiutancką 30-minutową płytkę wydał w 2009. Gra mieszankę stoner rocka, grunge (sami lubią swój styl nazywać „desert rock”) spod znaku The Melvins, Helmet, Kyuss, QOTSA, Mike Patton, Mondo Generator i Sonic Youth.

HRV

THE THRONE

 

BILETY: 25 zł

Dostępne bezpośrednio przed koncertem.