(WYPRZEDANY!) DOMOWE MELODIE |

Piosenki o Zbyszku, który podkrada rentę matce czy Grażce, która stoi przed życiowym dylematem, śpiewa już cała Polska. Justynę, Staszka i Kubę połączyła pasja do tworzenia muzyki, którą ciężko zaszufladkować. Uwielbiają bawić się konwencjami i różnymi stylami, ciągle jednak pozostając w pobliżu szeroko pojętej muzyki folk/pop. Mają na koncie debiutancki album, który jak sami wyznali – wydało im życie. Materiał, nagrany własnym kosztem bez wsparcia wytwórni i mediów, zdążył już zgarnąć wiele nagród oraz wyróżnień. Ich koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka, a sami tylko skromnie powtarzają, że “chcą po prostu grać i śpiewać”. Na tegorocznym Heineken Open’er Festival zagrali koncert, o którym będzie się mówić jeszcze bardzo długo – namiot Alter Space podobno jeszcze nigdy nie przeżył takiego oblężenia. Rozkochali w sobie również samą Katarzynę Nosowską, która zaprosiła ich do udziału w Męskim Graniu, niezwykłym projekcie, którym współdowodzi już drugi rok z rzędu.

Na początku tego roku czytelnicy portalu Musicis.pl ogłosili zespół Domowe Melodie Debiutem roku 2012. Płyta grupy wygrała plebiscyt na Najlepszy polski album 2012 portalu Uwolnij muzykę, w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych cenionych artystów. Od niedawna ich utwory skutecznie podbijają polskie rozgłośnie radiowe – „Grażka” zadebiutowała głosami słuchaczy od razu na drugim miejscu legendarnej Listy Przebojów Trójki, by tydzień później wspiąć się na sam szczyt. W przeszłości podobnego wyczynu dokonało jedynie siedem utworów. Świeżo po powrocie z Islandii, gdzie zdobyli serca zarówno Polaków, jak i Islandczyków, są pełni energii, by ruszyć w kolejną trasę po Polsce i zarażać publiczność swoją wyjątkową muzyką.

Skład zespołu:

Justyna Jucho Chowaniak – kompozycja, wokal
Staszek Czyżewski – kontrabas
Kuba Dykiert – gitara, perkusja

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie imprez w szatni klubu), Eventim (eventim.pl, sprzedaż drogą elektroniczną oraz w wybranych punktach Eventimu)