Summer End Festival: UKEJE, HOPE, THE TOOBES |

 Summer End Festival to impreza muzyczna stworzona z myślą o uczczeniu odchodzącego lata. Pomysł powstał z inicjatywy grupy młodych, kreatywnych osób, które wspólnie tworzą firmę Reality Designers. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli Damian Ukeje, który szturmem wdał się na polską scenę muzyczną, wygrywając pierwszą edycję popularnego show TVP „The Voice of Poland”, energiczna i buntownicza białoruska formacja The Toobes, podbijająca wschodnią Europę, a także Hope – polski zespół nu-metalowy i rapcorowy, robiący coraz większą karierę w kraju. Oprócz gwiazd wieczoru na festiwalu wystąpią również trzy lokalne zespoły. Zostaną one wyłonione w drodze głosowania. Na wybór dwóch kapel będą mieli wpływ internauci, którzy mogą głosować na swoich faworytów za pomocą aplikacji zamieszczonej na profilu facebook’owym Summer End Festival. Trzeci zespół zostanie wybrany przez gwiazdy zaproszone na festiwal.

UKEJE

Projekt Damiana Ukeje – dla szerszej publiczności znanego jako zwycięzca pierwszej edycji programu „The Voice Of Poland”. Muzyk pochodzi ze Szczecina i w swojej karierze muzycznej związany był już z kilkoma zespołami ze środowiska rockowego. W „The Voice Of Poland” trafił do grupy Adama „Nergala” Darskiego i okazał się jednym z najbardziej charakterystycznych oraz szczerych głosów tego programu, czym natychmiast zaskarbił sobie sympatię widzów. Po wygranej całkowicie skoncentrował się na stworzeniu autorskiego materiału do swojej debiutanckiej płyty.

HOPE

Polski zespół grający rapcore oraz nu metal. Został założony w 2006 roku przez Adiego, Zimę, GJP (były członek) oraz Rojka. Następnie do grupy dołączyli: Gnievo, Kroto, Hajcek (były członek) i Muerte. Nazwę zespołu zaproponował Adi – jak podają członkowie nie znał on języka angielskiego oprócz słów: „love”, „beer”, „hope” – wybrano ostatnią ze względu na pozytywny przekaz. Od samego początku swojego istnienia zespół grał nu metal, inspirując się zespołami Korn i Limp Bizkit. W 2006 roku zajął 3. miejsce na poznańskich juwenaliach oraz zdobył nagrodę publiczności na Przeglądzie Rockowym w Komornikach. W 2007 roku zarejestrował płytę demo pt. „When the Patience Ends”, a także teledysk ją promujący – „99to88″. W roku 2008 zespół ruszył z akcją promocyjną najnowszego teledysku „Eye of the Tiger” zrealizowanego we współpracy z dwukrotnym Mistrzem Polski MMA Pawłem Jóźwiakiem. W 2009 grupa wygrała pierwszą edycję Przeglądu Muzyki Alternatywnej w Ustce. Rok później ukazał się debiutancki album „Join The Gang”. W 2012 roku formacja Hope wystąpiła na dużej scenie XVIII Przystanku Woodstock.

THE TOOBES

The Toobes powstało w Mińsku (Białoruś), kiedy jego członkowie mieli po 17-23 lata. Obecny skład grupy to Stas Lomakin – perkusja i wokal, Konstantin Pyzhov – gitara elektryczna, Stas Murashko – bas i wokal. Zespół gra energiczną mieszankę hard rocka i rock’n'rolla. Brytyjski muzyk Tricky, któremu przedstawiono debiutancki album tria pt. „Hello”, powiedział: „To bardzo ekscytujące – The Toobes jest najlepszym zespołem, który słyszałem w ciągu ostatnich lat i nie pochodzą oni, tak jak wielu mogło by sądzić… z Ameryki czy Wielkiej Brytanii”.

FB: https://www.facebook.com/SummerEndFestival.Gdynia?fref=ts
Strona internetowa: www: summerend.pl

BILETY:

39 zł – przedsprzedaż (do 15.10.)
45 zł – w dniu festiwalu
60 zł – VIP (możliwość grupowego spotkania z zespołami)

Dostępne: summerendfestival.evenea.pl, bilet.pl oraz Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w czasie trwania imprez w szatni klubu)