INDIOS BRAVOS |

Indios Bravos – założona w 1997 roku polska grupa muzyczna, grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy – Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu – „Part One” (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany. W 2004 roku na rynku pojawił się pierwszy w pełni oficjalny album zespołu – „Mental Revolution”. Przyniósł on takie przeboje jak piosenki „Pom pom”, „Tak to tak” czy „Sign”. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja – „Mental Revolution (extended version)” ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 otrzymał „złotego bączka” i poraz kolejny zagrał na festiwalu. Następna płyta zespołu, nosząca tytuł „Peace!” (początkowo album miał się nazywać „Tu i Teraz”), ukazała się w październiku 2007 roku. Promującymi ją singlami były utwory „Wolna wola” oraz „Mówię do Ciebie i siebie”. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki. 13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana „Indios Bravos”, zaś 4 grudnia – „On Stage”, na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja 23 października 2009.

Obecnie zespół kończy pracę nad nowy albumem „JATATA”, którego premiera przewidziana jest na październik 2013 roku, a nowe utwory już dziś można usłyszeć na koncertach.

(fot. Piotr Dlubak)

Obecny skład:

Piotr Banach – gitara
Piotr Gutkowski (Gutek) – śpiew
Krzysztof Sak – gitara
Rysiek Łabul – gitara basowa
Lech Grochala – instrumenty perkusyjne (od września 2007)

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 33 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.