ACID DRINKERS, Vervrax |

Zabawa rozpoczyna się w Gdyni, a kończy w Lublinie. W zeszłym roku Acid Drinkers wydali album „La Part Du Diable”, który promowali na kilkudziesięciu koncertach dla tysięcy fanów. Ci jednak nigdy nie mają dość, dlatego w tym sezonie szykuje się powtórka z rozrywki. Jako, że Kwas winem jest… im starszym, tym jego smak lepszy i mocniejszy!

Zespół Acid Drinkers powstał 21 września 1986 roku z inicjatywy Tomasza „Titusa” Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta „Litzy” Friedricha (gitara, wokal). Do składu dołączyli Darek „Popcorn” Popowicz (gitara) oraz bębniarz Piotr „Chomik” Kuik – później zastąpiony przez Macieja „Ślimaka” Starostę. W tym składzie grupa pracowała nad własnymi kompozycjami – powstawały takie numery jak „Barmy Army”, „Del Rocca” czy „I Mean Acid”. W niecały miesiąc po utworzeniu kapeli Tytus został powołany do wojska i opuścił kolegów z zespołu na dwa lata. Ci mimo wszystko nie mieli zamiaru próżnować – Litza i Popcorn podjęli się reaktywacji zespołu Slavoy. Po pewnym czasie obydwaj dostali od znanych formacji propozycje grania: Popcorn od Wilczego Pająka (Wolf Spider), Litza zaś od Turbo. Po powrocie z wojska Tytus próbował reaktywować swój pierwszy zespół – Los Desperados. Próby spełzły na niczym, a sam zainteresowany po spotkaniu z Popcornem zdecydował się na wznowienie działalności Acid Drinkers. Do zespołu doszli Litza i Ślimak.

Debiut sceniczny kapeli miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej 26 sierpnia 1989 roku. Występ ten otworzył jej drzwi do kariery. Wieść o nowym świetnym zespole metalowym szybko rozeszła się po Polsce. Panowie niewiele później dostali szansę nagrania płyty, a tym samym kontynuacji kariery. W tym składzie powstały klasyczne już dziś albumy, m.in. debiut „Are You A Rebel?”, „Vile Vicious Vision” czy najsłynniejszy krążek – „Infernal Connection”. Pod koniec 1998 roku Litza zdecydował się opuścić zespół. Zastąpił go śpiewający gitarzysta, lider zespołu Guess Why, Przemysław „Perła” Wejmann. Wraz z Perłą Kwasożłopy nagrały trzy albumy – „Amazing Atomic Activity”, „Broken Head” i „Acidofilia”. Na początku 2003 roku Perła postanowił odejść z grupy. Decyzja ta była wynikiem nieporozumień i odmiennych koncepcji co do przyszłości zespołu i jego muzyki. Mniej wiecej miesiąc trwało zanim wybrany został nowy gitarzysta. Został nim dobrze znany lider nieistniejącej już formacji Illusion – Tomek „Lipa” Lipnicki. Wraz z Lipą nagrano dobrze przyjęty album „Rock Is Not Enough”. Po ponad roku nowy gitarzysta rozstał się jednak z Kwasożłopami na rzecz własnego projektu – Lipali. Na jego miejsce, z zespołu None, przyszedł Aleksander „Olass” Mendyk. Nowy muzyk Acid Drinkers szybko zdobył serca fanów.

Pod koniec 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production, aby w lipcu 2008 wydać nową płytę zatytułowaną „Verses Of Steel”. W przeddzień premiery Acid Drinkers wygrało plebiscyt „Złotego Bączka” za najlepszy występ na Przystanku Woodstock w 2007 roku. 30 listopada 2008, po zagrania ostatniego koncertu na trasie koncertowej Verses Of Steel Tour, zmarł w Krakowie podczas snu gitarzysta zespołu – Aleksander „Olass” Mendyk. Zespół kontynuował działalność, grając w 3-osobowym składzie koncert pamięci zmarłego przyjaciela 13 grudnia we Wrocławiu. Podczas drugiej części trasy koncertowej Titusa, Popcorna i Ślimaka wsparł na drugiej gitarze przyjaciel zespołu – Jankiel. „Verses of steel tour part II” dedykowany jest Olassowi. W kwietniu 2009 album „Verses Of Steel” otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku Heavy Metal (był nominowany jeszcze w dwóch innych kategoriach). Statuetkę muzycy odebrali w czwórkę – razem z nowym członkiem zespołu, którm został Wojciech „Jankiel” Moryto. Jesień minęła pod znakiem ogólnopolskiej trasy z okazji 20-lecia grupy – „20 absolutely wired years”. Na czterech koncertach gościnnie pojawili się byli członkowie – Litza i Perła.

Rok 2010 to przede wszystkim pracę nad kolejnym studyjnym albumem. Acids postanowili jeszcze raz siegnąć do sprawdzonego pomysłu z 1994 i wydać płytę z coverami, czyli „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again” nakładem Mystic Production. Do wspólnych aranżacji zaprosili m.in. Anię Brachaczek z zespołu Biff, Czesława Mozilla, Vogga z Decapitated i wielu innych muzyków. Premiera plyty miała miejsce 1 września. Jesienią odbyła się trasa koncertowa promująca wydawnictwo. Pod szyldem „My name is Dick. Fish Dick. Tour 2010-2011″ Acid Drinkers objechało dziesiątki miast w całej Polsce, grając również 3 koncerty w Wielkiej Brytanii. Trasa spotkała się ze świetnym odbiorem publiczności, która gromadziła się w klubach liczniej niż przed laty. Płyta „Fishdick Zwei” zostałą nominowana w 6 kategoriach do nagród Fryderyki 2011 i wygrała liczne plebiscyty w prasie muzycznej. Singiel „Love Shack” dotarł do 1-ego miejsca Listy Przebojów Trójki i po 3 tygodniach na podium zwyciężył historyczne 1500-ne notowanie. Drugi utwór promujacy płytę – „Hit The Road Jack” radził sobie na liście nie gorzej, osiągając 5. miejsce.

Rok 2011 minął w zespole pod znakiem dwóch tras koncertowych, kilkudziesięciu koncertów i występów na wielu polskich festiwalach. Acids pojawili się m.in. na legendarnym festiwalu Jarocin i wygrali jako SuperZespół na koncercie SuperJedynki podczas Opola. W maju odbyła się gala rozdania nagrody branżowej Fryderyków 2010, podczas której Kwasy rozbiły bank. Wywiozły ze sobą 4 statuetki – Grupa Roku, Przebój Roku– „Love Shack”, Oprawa graficzna roku – Bartosz Zieliński i Łukasz Pach oraz Album Roku Metal. Jesienią zespół wracił do miejsc, w których czuje się najlepiej, czyli zatłoczonych klubów polskich miast, grając trasę Back On The Streets. Zimą wyszła specjalna reedycja plyty „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again – Golden Edition” z dodatkowym DVD z koncertem z Jarocina. Album pojawił się na rynku z okazji zdobycia statusu Złotej Płyty. Rok 2012 rozpoczęły przygotowania do kolejnych koncertów na trasie Back On The Steets. Acid Drinkers zostało zaproszone do odcinka „Szansy Na Sukces” poświęconego ich działalności. Muzyscy skupili się również na premierach albumów zespołów, w których udzielają się obok Acids. Natomiast 19 października światło dzienne ujrzała nowa płyta AD – „La Part Du Diable”!

+ VERVRAX (support)

Ekipa, która powstała w Iławie w lipcu 2009 roku. Zespół tworzy eksperymentalny metal, a jego znakiem firmowym są dwa zestawy perkusyjne napędzane oczywiście przez dwóch pałkerów. Od stycznia 2011 roku instrumentalne wyczyny uzupełnia przenikliwy wokal basisty. Z frontmanem kapela zaczęła podbijać metalowy świat w pełnej krasie. Panowie z Vervrax wydali już dwu utworowe demo w postaci elektronicznej (utwory do ściągnięcia na stronie internetowej). Latem 2012 roku zarejestrowali materiał na swoją pierwszą płytę „Bitch Poverty Hell”, której premiera przewidywana jest na listopad 2013. Dobrze naoliwiona machina nabiera rozpędu i nic nie jest w stanie jej zatrzymać.

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 38 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.