THE ANALOGS, 2nd District, Podeszfa, Zgon |

THE ANALOGS

Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi!, z jakiej się wywodzą. Obecnie to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie kilkanaście albumów, setki koncertów oraz występy u boku takich gwiazd jak Business, Angelic Upstarts, Dezerter, Demented Are Go, Chelsea, Peter & The Test Tube Babies, Discharge czy Farben Lehre. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, starających się odnaleźć własną drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również wątek powracający w twórczości The Analogs. W muzyce zespołu można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak Cock Sparrer, Rancid, Johnny Cash, The Clash i Social Distortion.

2nd DISTRICT

Fuzja punk 77 i glam to znak rozpoznawczy 2nd District. Od lat nie mają sobie równych, a ich piosenki zna większość fanów brudnego rock’n'rolla w Polsce.

PODESZFA

Prekursor siur-muzyki, założony wczesną wiosną roku pańskiego 2008 w Gdańsku przez „młodych”, może nie ambitnych, lecz ubóstwiających środki nawadniające oraz inne różne dziwne używki, szczepionych przeciwko wściekliźnie, ludzi. Rzępolą to, co potrafią, czyli energicznego siur punk rocka z elementami ska oraz alternatywy, a teksty które płodzą są dla osób o mocnych nerwach! Cały czas dążą do doskonałości, nieustannie poszukując chmielowej nuty. Bardzo dobra współpraca zespołu z doktorantami Uniwersytetu Gdańskiego zaowocowała napisaniem dla nich piosenki pt. „Świnka Morska”, która stała się nieoficjalnym hymnem doktorantów w całej Polsce.

ZGON

Grupa powstała w połowie 2006 roku we Wronkach. Cztery osoby i cztery ściany garażu wydawały się jednością. Hałas, łomot, pisk i krzyk z czasem przerodziły się w coś na kształt euforii oblanej kwasem. Wszystko stało się jasne, zniknęły lęki, obawy i nuda, pojawił się muzyczny głód i niepohamowane pragnienie więcej. Przyszłość stała się muzyką! Pod koniec roku 2007 Zgon zarejestrował pierwsze nagrania i umieścił je na epce nazwanej „Dymówka”. Następnie skład ruszył w trasę, którą podąża do dnia dzisiejszego, zatrzymując się mniej więcej co dwa lata, w celu zarejestrowania kolejnego materiału muzycznego. I tak koniec roku 2008 zespół żegnał w studiu rejestrując EP „Rock’n'roll is dead”. W lutym 2011 Zgon zarejestrował LP „Malutki wjazd do lasku” w StudioQ Toma Horna w Pile. W styczniu i lutym 2013 roku, w tym samym studiu, trwały prace nad kolejną płytą, której premiera jest przewidziana w 2013 roku.

BILETY: 28 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 10:00-21:00, nd. – 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl – cena w sieci 31 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie. Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.