Gramy dla Agaty: TUTWILER, SOUND OF PIXIES, C4030 i in. |

Agata, walczy z nowotworem mózgu (Glioblastoma IV WHO). Od 30 stycznia br. znajduje się pod opieką lekarzy z Kliniki Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a od początku lutego poddawana jest serii zabiegów radioterapii, które potrwają do końca lutego. Kolejny etap leczenia to chemioterapia w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Udało się dotrzeć do lekarzy z Chin, którzy po otrzymaniu dokumentacji medycznej potwierdzili, że są w stanie przeprowadzić operację ratującą życie Agaty.

Całkowity dochód z marcowego koncertu w Klubie Ucho zostanie przekazany na rzecz Agaty i jej walki z chorobą.
Zagrają:

WATERmelon CRASH
C4030
SOUND OF PIXIES
TUTWILER
Jazz feat. Przemek Dyakowski, Wojtek Staroniewicz, Janusz Mackiewicz, Irek Wojtczak, Tomek Sowiński, Robert Haas
TYMON TYMAŃSKI & MARCIN GAŁĄZKA
INTERIOR DIVISION

 

WATERmelon CRASH

Wiosną 2013 roku trójka muzyków spotkała się przypadkiem, a że było miło, to tak już zostało. Akustyczne brzmienie gitar stanowi tło dla nietuzinkowego wokalu. Niecodzienne aranżacje znanych i lubianych przebojów. Zespół z powodzeniem koncertuje w trójmiejskich klubach.

Skład:
Pamela Kisiel – wokal
Michał Aksonowicz – gitara
Piotr Wojtera – gitara

 

C4030

Czyste gitary, dające do myślenia teksty, nieprzeciętne melodie piosenek i brak nudy. To nie jest muzyka dla ignorantów, bo nie pasuje do gatunkowych szuflad. Po kilkukrotnym przesłuchaniu ich piosenek zrozumiesz, że C4030 nie kopiuje nikogo. Info dla fanów: na nadchodzącym koncercie zagrają kilka nowych utworów.

Skład:
Karol Rapel – git.
Piotr Hopcia – bas
Michał Peschke – perc.
Piotr Nabrdalik – git., voc.

 

SOUND OF PIXIES

Grają własne wersje klasycznych utworów z repertuaru jednego z założycielskich zespołów amerykańskiej sceny indie z lat 90. – grupy Pixies. Niektóre bliźniaczo podobne do oryginałów, inne – odchodzące od nich dość mocno, ale wciąż rozpoznawalne. Zachowują swoistą oryginalność, dając świetne koncerty, podczas których duch Pixies ożywa na oczach widzów.

Skład:
Filip Galazka – perk [Brygada Kryzys, Transistors]
Rafał Jurewicz – voc [Shipyard]
Michał Goran Miegoń – git [Shipyard, Kiev Office]
Krzysztof Stachura – git [Bielizna, Logophonic]
Tomasz Szymborski – bas [Brygada Kryzys, Biafra]

 

TUTWILER

Zespół z Sopotu, grający muzykę psychodeliczną. Powstał w styczniu 2012 roku. W lutym 2014 ukazała się jego debiutancka płyta – „Palcociski” (Sulejmanije/Nasiono Rec.). Muzycy, występujący w Tutwiler, znani są z takich formacji jak Mordy i Ścianka. Robert Haas to gdyński wirtuoz skrzypiec, udzielający się w licznych projektach jazzowych. Tomasz Sowiński – trójmiejski lider i perkusista wielu składów jazzowych. Grupa w swoich kompozycjach sięga ku korzeniom bluesowym i rock’n'rollowym. Tutwiler swoją nazwę zaczerpnął od miasteczka w Delcie Mississippi w USA, gdzie w 1903 roku stary blues spotkał nowego bluesa.

Skład:
WELL IS A – gitara, wokal
Wojciech Michałowski – bas
Tomasz Sowiński – perkusja
Robert Haas – skrzypce

 

INTERIOR DIVISION

Zespół powstał jako inkarnacja klasycznego synth popu, inspirowany dokonaniami m.in. takich artystów jak: Human League, Yazoo, Haeven 17, Depeche Mode i Kapitan Nemo.

 

BILETY: 10 ZŁ

Wejściówki będzie można zakupić w Nordea IT Polska na ul. Łużyckiej w Gdyni oraz w Klubie Ucho – bezpośrednio przed imprezą