Śledź Jazz w Gdyni: KOCIN KOCIŃSKI TRIO |

Kocin Trio wywodzi się z formacji Soundcheck, która ponad 10 lat temu zagrała właśnie w Uchu jeden ze swoich pierwszych koncertów – był to konkurs zespołów jazzowych, na którym Maciej Kociński otrzymał wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty. Jest to więc powrót po latach, owocujących bogatą karierą i wieloma płytami członków Soundchecku, tworzących jednocześnie Kocin Trio – nominowane za płytę „Proverbs 3:5″ do tegorocznego Fryderyka (kategoria Jazzowy debiut roku).

Kocin Kociński Trio to:
• Maciej „Kocin” Kociński – saksofony, ewi, elektronika
• Andrzej Święs – kontrabas, gitara basowa
• Krzysztof Szmańda – perkusja, instrumenty perkusyjne

Atutem projektu jest wykorzystywanie elektroniki w połączeniu z instrumentami akustycznymi i wykraczanie poza idee czysto muzyczne (poezja, multimedia podczas koncertów). Otwartość kompozycji, wszechstronne muzyczne wykształcenie oraz wspólna pasja i poszukiwania sprawiają, że jest to wyjątkowe przedsięwzięcie. Odkrywa i prowadzi – zarówno muzyków, jak i ich słuchaczy, w najróżniejsze muzyczne zakamarki, a każdy koncert staje się niepowtarzalny. W styczniu 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „Proverbs 3:5″, na którym gościnnie wystąpili Kuba Badach i Patrick Jiya. Autorem wszystkich kompozycji jest Maciej „Kocin” Kociński, który już dwukrotnie został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii jazzowy kompozytor roku (2011 i 2012).

Muzycy Kocin Kociński Trio wraz z pianistą Krzysztofem Dysem współtworzą także kwartet Soundcheck, z którym stale koncertują. Wspólnie zdobywali nagrody na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych. W tym składzie nagrali kilka albumów – bardzo dobrze przyjętych w Polsce i zagranicą.
BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż także w trakcie imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 23 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.