ZABILI MI ŻÓŁWIA, Żyranci |

ZABILI MI ŻÓŁWIA

Początki zespołu sięgają roku 1996, kiedy to grupa kolegów z mazańcowickiej podstawówki, niemających żadnego pojęcia o muzyce, postanowiła w ramach wolnego czasu założyć zespół. Dzięki pomocy szkoły podstawowej, która udostępniła pomieszczenie, grupa mogła w spokoju stawiać pierwsze muzyczne kroki. Po miesiącach prób i ćwiczeń, w roku 1997 zespół pod nazwą Zabili Mi Żółwia zagrał swój pierwszy koncert dla publiczności i to właśnie rok 1997 przyjmuje się za datę powstania grupy. Do roku 2000 miały miejsce przegrupowania w składzie – do trzonu formacji – Dominika i Przemka, doszli kolejno: Michał, Kuba i Wojtek – oczywiście także mieszkańcy Mazańcowic i koledzy z podstawówki. Koncerty odbywały się jedynie w najbliższych okolicach Bielska-Białej i były dosyć sporadyczne.

W 2001 „półprofesjonalnie” nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie „Akt I”, które – rozpowszechnione w Internecie, wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy. Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim ” Art Studio” zostały zarejestrowane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów. Rok 2006 przyniósł debiutancką płytę – „Uczucia w promocji”, nagraną we wrocławskim studiu Tower, oraz udział w trasie „Punky Reggae Live” wraz z Farben Lehre, Akurat i Całą Górą Barwinków. W tym momencie zespół nieustannie koncertował, podróżując po najdalszych zakątkach kraju.

Wiosną 2007 roku grupa ponownie wzięła udział w trasie „Punky Reggae Live”, gdzie prócz Farben Lehre wystąpiła obok Końca Świata. Na początku roku został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do utworu „Wiosna”. Jesienią 2007, wraz z Leniwcem, Zabili Mi Żółwia wyruszyło w trasę o nazwie „Najwolniejsza Trasa Świata”. W 2008 roku zespół przygotowywał i nagrał materiał na kolejny album, sporadycznie występując. W listopadzie ukazał się krążek „Twarzą w twarz”. Trasa promocyjna albumu objęła 45 koncertów (jesień/wiosna 2008/2009), gdzie wraz z Końcem Świata kapela występowała w większych polskich miastach. W maju 2009 za perkusją w miejsce Przemka pojawił się Karol.

15 sierpnia 2013 ukazała się ostatnia płyta zespołu – „Wniebowzięci”. Zespół kazał swoim fanom długo czekać na nowy krążek – aż 5 lat, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. Jest to zdecydowanie najlepszy i najbardziej dojrzały materiał w dorobku grupy. Standardowo na płycie znajdziemy utwory zróżnicowane muzycznie. Począwszy od punk rocka, poprzez ska i reggae, na klimatach rockowych kończąc. Warto dodać, że na płycie pojawił się jeden gość – Pastuch, który zagrał na saksofonie w utworze „Kolejny”. Pierwszym singlem zapowiadającym „Wniebowziętych” jest utwór „Maszyny”.

Skład:

Michał Wojnar – śpiew
Jakub Wieczorek – gitara
Dominik Barnaś – bas
Wojciech Homa – akordeon, klawisz
Karol Wieczorek – perkusja

Żyranci (support)

Niepokorna czwórka z Wrocławia. Ekipa po przejściach, ale z przyszłością, walczą o siebie do końca. W banku mają konto, a na koncie udziały w mniej i bardziej udanych projektach. Z nadmiarem energii i muzycznych pomysłów, podsyceni rosnącymi odsetkami, skonsolidowali siły, by w trakcie wielogodzinnych rock’n'rollowych prób wspólnie zrobić projekt, jakiego jeszcze nie słyszeliście. I to zaprocentowało! Już pół roku później siedzieli w poznańskim studiu „Perlazza”, by „Za ciężko pożyczone pieniądze” nagrać własny, energetyczny i przebojowy materiał. „Już pozamiatane” to pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę zespołu.

Skład:

Filip – git.,vok.
Larsu – git.
Majkel – bass
Grzechu – bębny

BILETY: 18 zł (przedsprzedaż) / 23 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż także w trakcie imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 21 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

 

Partnerzy