FAMA: STRACHY NA LACHY, Noxx, BixbBit |

Już 11 maja zapraszamy wszystkich fanów rockowego grania na koncert Strachów Na Lachy, który odbędzie się w ramach finału trójmiejskich eliminacji do 44. Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej. Koncert zostanie poprzedzony występem zespołów Noxx oraz BixBit. Przed koncertem, o godzinie 18:00, nastąpi wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji Festiwalu FAMA Trójmiasto.

STRACHY NA LACHY

Formacja powołana przez Grabaża i Kozaka – założycieli Pidżamy Porno. Zespół znany jest przede wszystkim z hitów takich jak „Piła Tango”, „Moralne salto” i „Dzień dobry, kocham Cię”, które z wielotygodniowym powodzeniem okupywały listy przebojów i playlisty stacji radiowych. Strachy występują na większości znaczących festiwalach w Polsce: Union of Rock w Węgorzewie, Reggae nad Wartą, na Festiwalu w Jarocinie, Off Festiwal w Mysłowicach, na Regałowisku w Bielawie. Łącznie grupa gra blisko 50 koncertów rocznie! 1 stycznia 2013 roku na antenie radia Eska Rock miał premierę singiel „I can’t get no gratisfaction”. Jest on zwiastunem szóstej płyty zespołu, która nosi tytuł „!TO!” i ukazała się 9 lutego 2013 roku.

NOXX

Zespół powstał w 2010 roku w Ostródzie. Skład grupy tworzy pięciu młodych, utalentowanych muzyków. Ich twórczość oscyluje wokół szeroko pojętego rocka i metalu z wieloma wpływami – od Foo Fighters przez While She Sleeps czy Asking Alexandria. Na swoim koncie mają zwycięstwa na festiwalach w Polsce, kilkadziesiąt niezależnych koncertów oraz doświadczenie studyjne, którego owocem jest najnowsza EPka – piosenki „Lost in the crowd” oraz „Upadli”.

BixBit

Grupa powstała w drugiej połowie roku 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Michała Buhrke i basistki Anety Eron. W roku 2013 zdobył wyróżnienie na regionalnych eliminacjach do festiwalu FAMA oraz spośród ponad 700 zespołów z całej Polski zakwalifikował się do konkursu muzycznego Hortex Rytmy Młodych, w którym jury przyznało zespołowi wyróżnienie, co umożliwiło muzykom zagranie na wielkiej festiwalowej scenie w Jarocinie. Muzyka tworzona przez kapelę to mieszanina wielu składników, których rodzaj, ilość i proporcje ulegają ciągłym zmianom. Nigdy nie wiadomo, która z substancji zdobędzie sobie prawo dominacji i określi charakter utworu.

BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim – eventim.pl (cena w sieci – 28 zł, sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach; wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony)