BETRAYER, SUPREME LORD, FETO IN FETUS, MANSLAUGHTER |

BETRAYER

Oto nadszedł czas, w którym z mrocznej otchłani czasu powraca Betrayer – zespół, który na początku lat 90., obok takich sfor jak IMPERATOR, VADER czy ARMAGEDON, kształtował polską scenę death metalową. Zrodzony w Słupsku w 1998, lata swojej świetności przechodził jako kwartet koszalińsko-słupski. W tamtym właśnie okresie w 1992 roku nagrał, wydane przez CARNAGE RECORDS, oficjalne demo „Necronomical Exmortis” oraz w 1994 roku debiutanki album „Calamity”, który po dziś dzień uważany jest za kamień milowy w historii polskiego death metalu. Płyta wydana pod banderą NUCLEAR BLAST RECORDS ukazała się na całym świecie i była, obok „The Ultimate Incantations” VADERA, jedną z pierwszych wydanych przez polski zespół na tak szeroką skalę. Betrayer po dwa razy brał udział w takich festiwalach jak: METALMANIA, DEATH METAL FESTIWAL, JAROCIN i DRAAAMA oraz wielu innych (m.in. SHARK ATTACK, S’THRASH’YDŁO), zagrało także niezliczoną ilość koncertów. Wystąpił na jednej scenie z takimi zespołami jak m.in. MORBID ANGEL, DEICIDE, DEATH, CARCASS, CANNIBAL CORPSE, THERION, MORGOTH, GRAVE, TIAMAT, DISMEMBER, SINISTER, UNLISHED, LIARS IN WAIT, AT THE GATES czy rodzime VADER, PANDEMONIUM, KAT, IMPERATOR, CHRIST AGONY i ARMAGEDON.

Po latach niebytu Betrayer wraca na scenę. Materiał na nową płytę, o wstępnym tytule „Agnosticon”, jest prawie gotowy i z pewnością ukaże się w tym roku. Mimo że zespół zakładał rozpoczęcie występów na żywo dopiero po wydaniu nowego materiału, rządza i głód grania spowodowały decyzję o wcześniejszym wyjściu z mroku. W lipcu 2013 roku Betrayer zagrał w Niemczech na RAGNAROCK OPEN AIR FESTIVAL 2013. Niedługo później nadszedł czas na odsłonę na ojczystej ziemi. W listopadzie zagrał w Koszalinie pierwszy, a w grudniu w Kwidzynie – drugi, z cyklu przedpremierowych koncertów RETURN FROM THE ABYSS OF TIME, gdzie udowodnił, że nie bierze jeńców i wciąż potrafi pokazać, czym jest solidny, old schoolowy death metal. Teraz czas na Warszawę i Gdynię, gdzie tak jak na dwóch poprzednich koncertach, usłyszeć będzie można część nowego materiału wpartą kilkoma numerami z „Calamity”. To będzie prawdziwa uczta dla death maniacs!

Skład:
Piotr BERIAL Kuzioła – bass, vocal (ex-Vader, ex-Slaughter)
Sławek MOKRY Tomkiewicz – gitara
Krzysiek Tubaja – gitara
Piotr VJADER Majka – perkusja (Logic Mess, ex-Overload, ex-Crystal Lake)

Official Facebook: https://www.facebook.com/pages/BETRAYER/455078131255320

https://www.youtube.com/watch?v=6cd7_D2FtRY

 

SUPREME LORD

Old School Death Metal z Zielonej Góry, stworzony w 1991 roku! Deathmetalowa maszyna do zabijania ma na swoim koncie setki koncertów w Polsce, występ na Metalmanii czy support przed Morbid Angel, trasy koncertowe z Hate i Yattering oraz europejskie trasy u boku Behemoth czy wcześniej Incantation w UK. Supreme Lord to piekielnie ciężki i szybki diaboliczny death metal.

Skład:
Reyash – Vokills, Bass (Azarath, Christ Agony, Incantation, Profanum, Vader, Witchmaster),
Zaala – Drums, Coffin (Christ Agony, Kill, Witchmaster)
Morbus – Guitar (Morbus Mortifer, Vomigod)
Mihu – Guitar (Bloodthirst, Ebola, Warfist)
Official Facebook: https://www.facebook.com/SupremeLordBand
Official website: http://supremelord.pl

http://www.youtube.com/watch?v=RCoLUBT8yIM

 

FETO IN FETUS

Zespół wywodzący się z trzech warmińsko-mazurskich miast (Ostróda/Morąg/Orneta). Początki grupy sięgają sierpnia 2004. Grupa udzieliła się na dwóch tribute albumach – „The Darkside Of The Blues – Danzig” oraz „Tribute To Grossmember 2013 – MEMORY OF JERZY RÓZIEWICZ (1975-2002)”. Debiut płytowy – „Far From The Truth”, miał premierę w lipcu 2008, wydany został przez REDRUM666. W 2010 roku ukazał się również 3 Way Split – „The Strange Case Of The Missing Corpse”, wydany przez niemiecką Angel Aids Records. Na splicie obok Feto In Fetus można usłyszeć dwie polskie grindcorowe grupy – Norylsk oraz Fulcrum. W 2012 polska BlackTeamMedia wydała EP „Mortuary” jako mini CD, limitowaną do 100 sztuk. Drugi duży album – „Condemned To The Torture”, ukazał się w lipcu 2013 (BlackTeamMedia/GreenLungs Records).

Skład:
Widzik – throat
Michal – guitars
Rocho – bass
Misiek – drums

Official website: www.fetoinfetus.pl
Facebook: www.facebook.com/FetoInFetus
Soundcloud: www.soundcloud.com/feto-in-fetus
Youtube: www.youtube.com/user/fetoinfetus

 

MANSLAUGHTER

Bez zbędnych ceregieli, oto kilka faktów z życia Manslaughter – Trójmiejskiej Metalowej Maszyny – stworzonej, by przekazać Wam potężną i inteligentną dawkę najcięższych odmian muzyki.

2007 – pierwsze próby pod szyldem Manslaughter rozpoczynają Carrion i Mary.
2008 – do składu dołącza Grall. Powstaje materiał na debiutancką płytę, której wersję demo zespół rejestruje w Sopockim Long Train Studio.
2009 – wraz z dołączeniem do grupy Ponchka i Sinnera stabilizuje się skład Manslaughter. 2010 – premiera debiutanckiej płyty Manslaughter „Prelude to Sonic Destruction”. Skład zespołu uzupełnia Cyba, który zostaje gitarzystą koncertowym. Zespół miażdży sceniczne deski wespół z Frontside, Totem, Access Denied i innymi oraz rozpoczyna promocję swojego materiału.
2011 – Manslaughter tworzy numery na drugą płytę o roboczym tytule „Earth Born Daemon”
2012 – w styczniu kapela lokuje się w Monroe Sound Studios, by wraz z Aro z Shadows Land zarejestrować album „Earthborn Daemon”. W kwietniu zespół wyrusza na pierwsze zagraniczne koncerty, promujące nowy album (Litwa). Trasa Earthborn Daemons jest także debiutem nowego basisty – Sadama, który na stałe zastępuje Ponchka. Pod koniec roku zespół podpisuje kontrakt z niemiecką Legacy Records.
2013 – „Earthborn Daemon” zostaje oficjalnie wydany 1 lutego 2013 roku

 

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż także w trakcie imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. – godz. 11:00-21:00, nd. – 11:00-20:00), sieć Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony; cena w sieci – 23 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.