IV METALOWE UCHO CIEŚLI – Dzień I |

DZIEŃ I (30.05.2014):

SAVANT (progresywny metal)

Trójmiejska grupa, grająca mocną odmianę muzyki progresywnej. Teoretycznie zespół został założony w 2007 roku, jednak swoją aktywną działalność rozpoczął na przełomie lat 2010/2011.

Skład:
Bartuś Łokaj – gitara
Krzysztof Adam „Dyla” Dylewski – gitara, wokal
Jędrzej „Jader” Jakubowski – perkusja
Adam „Buła” Kuchto – bas

https://www.facebook.com/Savant.Syndrome

DRILLER (thrash metal)

Polski zespół trashmetalowy założony w 2009 roku w Gdyni przez dwóch braci – Marcina (gitara, wokal) i Wojtka (bas, wokal) Andrzejewskich. Po nagraniu pierwszego demo – „Hell Trucker” w 2010 roku, doszło do pewnych zmian personalnych. Grupa grała, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, z polskimi oraz fińskimi zespołami metalowymi (Furia, Trauma, Bloodthirst, Profane Omen or Bob Malmstöm). Drillerowi udało się stać jednym z najszybszych i najbardziej agresywnych polskich formacji trashmetalowych. W lutym 2013 roku grupa skończyła prace nad nowym albumem – „All Shall Burn”, który został wydany miesiąc później.

Skład:
Marcin – guitar, voc
Wojtas – voc, bass
Bartek – guitar

https://www.facebook.com/drillerthrash

HECTIC (melodic death metal)

Historia zespołu, dzisiaj znanego jako Hectic, zaczęła się w 2008 roku, kiedy to dwójka przyjaciół postanowiła zaangażować się w projekt muzyczny i wspólnie tworzyć. Przez dwa lata kapela istniała tylko „w umysłach” jej twórców – aż do momentu pojawienia się dwóch kolejnych członków. Za prawdziwy początek działalności Hectic można uznać 26 sierpnia 2010 roku, gdy zespół zadebiutował na imprezie „Fresh Blood Metal Fest”, odbywającej się w gdyńskim Uchu. Od tamtego czasu skład zmieniał się nie tylko pod względem personalnym, ale i muzycznym. Po opuszczeniu Hectica przez dotychczasowego wokalistę, kapela zwróciła się w stronę melodic metalu. W ich rodzinnych stronach powszechnie wiadomo, że po owej zmianie kompozycje przestają być okrutnym łomotem, oferując sensowniejszą grę melodii. Był to swego rodzaju krok milowy w twórczości formacji. Rok 2013 przyniósł zespołowi wiele – zdołał on zarejestrować swój debiutancki album zatytułowany „Exist to Burn”. Wszelkie prace nad wydawnictwem dokonane zostały na przełomie sierpnia i września 2013 w studiu Sounds Great Promotion w Gdyni pod czujnym okiem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa.

Skład:
Oskar Jórczak – wokal, gitara rytmiczna
Filip Sułek – gitara prowadząca
Kacper Sarnatowicz – wokal wspierający, bas
Kacper Cygański – perkusja

https://www.facebook.com/HecticPoland

Rum (folk metal)

Folkmetalowy zespół Rum powstał 23 czerwca 2009 w Rumi. Łączy cięższe brzmienie gitar z instrumentami ludowymi, takimi jak: akordeon, lira korbowa, flet, mandola czy mandolina. Poza licznymi „biesiadnymi” tekstami można doszukać się w nim bardziej mitologiczno-folklorystycznych inspiracji.

Skład:
Tomasz [Ślimak] Kłeczek – wokal, lira korbowa, gitara
Dominik [Gibson] Liadis – akordeon
Rafał [Wyszo] Wyszomirski – gitara, mandola, flet
Łukasz [Śmigło] Śmigiel – perkusja
Michał [Misiek] Felski – bas

https://www.facebook.com/RumFolkMetal

Carnage (metal)

Latem 2008 roku armia dzikich dżdżownic postanowiła podbić ziemię. Ich pierwszy krok wymierzony został w małą nadmorska wioskę rybacką… Gdynię! Na wołania mieszkańców odpowiedziało trzech jeźdźców Apokolapsy. Zwali się: Śmierć, Głód i.. Borek (Zaraz zgubił podkowę i musiał zostać w domu). Plan dżdżownic był prosty – rozcieńczyć piwo z woda do granic możliwości… lub niemożliwości. Zaopatrzeni jedynie w nadmiar alkoholu i mocne głowy odparli atak, a sami nazwali się Carnage.

https://www.facebook.com/carnage.chleyer

Calm Hatchery (death metal)

Skład:
Piotr „Huzar” Hauzer – rhythm & solo guitars
Kuba Kwidzyński – rhytm guitar
Marcin „Szczepan” Szczepański – vocals
Radek „MG42″ Szczepański – drums
Daniel „Hacel” Szymanowicz – bass

https://www.facebook.com/calmhatchery

BILETY:

I dzień – 17 zł
II dni – karnet – 28 zł

Płatność przed wejściem.

Drugiego dnia osoby z NIEZERWANĄ opaską na ręce z dnia pierwszego dopłacają tylko 11 zł! Osoby bez opaski płacą normalnie – 17zł.