IV METALOWE UCHO CIEŚLI – Dzień II |

Z przykrością musimy poinformować, że zespół NoNe z przyczyn osobistych jednego z członków zespołu, musiał zrezygnować z występu na naszym festiwalu. 31 maja zamiast NoNe, będziemy gościć również bydgoski zespół Deathinition! https://www.youtube.com/watch?v=LI-iGj0ZNPM

DZIEŃ II (31.05.2014)

LOKO (metal)

Historia Loko zaczyna się w 2012 roku na wybrzeżach północnej Polski, gdzie paczka ludzi z pasją i niewyczerpanym pragnieniem muzyki spotkała się, by tworzyć coś z serca. Wkładając cały wysiłek w komponowanie muzyki pełnej emocji, Loko zagrało niezliczone koncerty w całej Polsce, udowadniając, że taka muzyka wciąż znajduję drogę do publiki. Obecnie, po dwóch latach, zespół jest gotowy wydać debiutancki album, który nazywa się „Breaking The Silence”. Wkrótce uderzy wszędzie, gdzie się da – tak, by cały świat mógł go usłyszeć.

Skład:
Petro – wokal, gitara
Caro – gitara
Kacper – perkusja
Maciek – bas

https://www.facebook.com/Lokopoland

TEHACE (death metal)

Szukając początków TEHACE należy cofnąć się do roku 1999. Jak w przypadku większości młodych zespołów, w początkowym etapie działalności twórczość grupy była odbiciem ówczesnych fascynacji jej członków, jednak z czasem muzyka zespołu zaczęła wykraczać poza sztywne gatunkowe ramy. Pierwszym poważniejszym owocem tej ewolucji był materiał zawarty na promo „Zymatic Disease of Human Believes” (2001), które doprowadziło do podpisania kontraktu z Mystic Production – największą polską wytwórnią niezależną, zajmującą się muzyką metalową. Debiutancki album „Zipped Noise From Hell” ukazał się w 2006 roku i przyniósł zespołowi spore zainteresowanie ze strony fanów oraz prasy muzycznej. Niestety wkrótce potem „proza życia” pokrzyżowała ambitne plany TEHACE, zmuszając muzyków do większego poświęcenia się sprawom prywatnym, co niekorzystnie odbiło się na tworzeniu nowego materiału. Ostatnie dwa lata to okres intensywnej pracy nad drugą płytą, „Yearning For The Slime”, która udowodni, że TEHACE należycie wykorzystało czas, jaki upłynął od momentu wydania „Zipped Noise From Hell”.

Skład:
Krzysztof Gordziej – guitar, vocals (1999/2000-)
Omar Al-Kilani – guitar, backing vocals (2009-)
Kacper Sarnatowicz – bass guitar (2013-)
Łukasz Śmigiel – drums (2013-)

https://www.facebook.com/OfficialTehace

NAKED BROWN (hard rock)

Zespół powstał jesienią 2009 roku w Gdańsku. Skład, który pracował i koncertował przez niecałe dwa lata tworzyli: Mateusz Puchniarz, Maciej Rekowski i Mateusz Rumiński. Na początku 2011 dołączył do nich drugi gitarzysta – Przemysław Szukaj, a wraz z nim pojawiły się nowe pomysły. Wiosną 2012 roku ukazała się EP Naked Brown, która zebrała pozytywne opinie w środowisku oraz recenzje na stronach internetowych i w prasie muzycznej. Po ukończeniu nagrań w grupie doszło do zmiany perkusisty – Mateusza Rumińskiego zastąpił Tomasz Wyrąbkiewicz. Latem 2013 roku Naked Brown nagrało nowy materiał. W listopadzie ukazała się pierwsza długogrająca płyta formacji o tytule „Not so Bad”. Obecny styl kapeli można określić jako nawiązanie do zachodniej sceny reprezentowanej przez takie grupy jak: Clutch, Orange Goblin, The Atomic Bitchwax oraz Five Horse Johnson, czy do stylu lat 70. i 80. – Black Sabbath i Motörhead.

Skład:
Mateusz Puchniarz – wokal, bas
Maciej Rekowski – gitara
Przemysław Szukaj – gitara
Tomasz Wyrąbkiewicz – perkusja

https://www.facebook.com/NBbandPL

SHADOW ARCHETYPE (melodic death metal)

Projekt został powołany do życia w listopadzie 2010 roku z inicjatywy Dominika „Shargaroth’a” Szumnego (growl/scream, gitara prowadząca, kompozycja; były wokalista Fallen Spirit) i Krzysztofa Drzewińskiego (perkusja; dawniej Typhoon). Obecny skład ustalił się w grudniu 2013. Zespół wykonuje progresywny death metal, pozostaje pod wpływem takich formacji jak Opeth, Katatonia czy Epica.

Skład:
Zuzanna Cichocka – vocals
Dominik „Shargaroth” Szumny – lead guitar and growls/screams
Krzysztof Szabkowski – lead/rythm guitar
Paweł Litwinienko – bass guitar
Bartosz Zawodniak – drums
Agnieszka Swarra – violin

https://www.facebook.com/shadowarchetype

NoNe (heavy/thrash metal)

Polski zespół muzyczny, wykonujący thrash metal. Założony w 1999 roku w Bydgoszczy. Szybko zdobył popularność i podpisał kontrakt z wytwórnią Metal Mind Records. Niedługo później ukazała się debiutancka płyta „No One”, która została świetnie przyjęta zarówno przez media, jak i fanów. Na albumie gościnnie zagrali muzycy innych grup, takich jak Flapjack, czy Sweet Noise. W niewielkim odstępie czasu ukazały się następne płyty: „Procreation” i „Black Star”. Z czasem NoNe zdobywał coraz większą popularność, supportował m.in. Machine Head i Soulfly. W 2005 roku z grupy odszedł Olass, który dostał propozycję grania w Acid Drinkers. W 2008 roku zespół nagrał nową płytę – „The Rising”, gdzie w roli nowego wokalisty pojawił się Chupa (Bare Assed, Neurothing, The Old Cinema). W 2012 roku ukazała się najnowsza plyta grupy – „Six”.

Skład:
Chupa – vocal
GRE – bas
Meti – guitar
Bartass – guitar
Demolka – drums

https://www.facebook.com/none.band

MEDEBOR (doom/death metal)

Zespół został powołany do życia w listopadzie 1997 roku przez Andrzeja Bucikiewicza (vocals) i Jarosława Pieczonkę (guitars). W marcu ’98 do zespołu dołączyli: Michał Kijewski (bass) i Karol Jankowski (drums). We wrześniu Medebor zadebiutował na scenie na Przeglądzie Kapel Amatorskich w Sopocie. Pod koniec roku zespół zostaje wzmocniony przez Macieja Borosia (guitars). Jesienią grupa gra lokalne koncerty, w międzyczasie w październiku nagrywając w Clearsound Studio w Gdyni pierwsze demo „Stars Of Oblivion”, ujawniając tym samym swoje fascynacje wczesnymi albumami Moonspella, Anathemy i Tiamat. Druga płyta – „Last Dream”, zawierała już potężniejszą niż debiut dawkę doom metalu. Pierwszy długogrający materiał formacji to „Phantasma”. W 2004 roku zespół zawiesił działalność, wznowił ją dopiero w 2006 roku. W okresie od lutego do czerwca 2012 został zarejestrowany najnowszy materiał – „A taste of Insanity”, który został wydany w listopadzie 2012 i jest w dystrybucji dzięki Legacy Records.

Skład:
Andrzej Bucikiewicz – Vocals
Jarosław Pieczonka – Guitars
Maciej Boroś – Guitars
Michał Kijewski – Bass
Arkadiusz Lewandowski – drums

https://www.facebook.com/medebor.metal

BILETY:

I dzień – 17 zł
II dni – karnet – 28 zł

Płatność przed wejściem.

Drugiego dnia osoby z NIEZERWANĄ opaską na ręce z dnia pierwszego dopłacają tylko 11 zł! Osoby bez opaski płacą normalnie – 17zł.